| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Lato w ogrodzie – jakich narzędzi ogrodniczych potrzebujemy?

Lato w ogrodzie – jakich narzędzi ogrodniczych potrzebujemy?

Stworzenie wymarzonego ogrodu wymaga dużego nakładu pracy i cierpliwości. Przydatne są także odpowiednie narzędzia ogrodnicze. Zobacz, jakie narzędzia przydadzą się latem w ogrodzie.

Sprzęt elektryczny i spalinowy

W przypadku każdej zielonej przestrzeni niezbędne będzie zaopatrzenie się w podstawowe narzędzia, chociażby kosiarkę, łopatę czy grabie. Można je kupić nowe lub używane. Kupienie używanego sprzętu pozwoli nam znacznie zaoszczędzić pieniądze. Warto w tym celu przejrzeć oferty sprzedaży rzeczy z drugiej ręki umieszczane na internetowych platformach handlowych.

– Przeglądając ogłoszenia w serwisach internetowych, w których można kupić sprzęty z drugiej ręki, możemy natrafić na sporo narzędzi, których kupno nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze ale sprawi, że nasz ogród będzie prezentować się pięknie w całej okazałości – mówi Alicja Turek ze Sprzedajemy.pl.

Kosiarka – jaką wybrać?

Ręczne kosiarki odeszły już dawno do lamusa, stając się jedynie ciekawostką i rekwizytem stosowanym w stylizowanych filmach. Dziś najczęściej wykorzystywane są modele elektryczne i spalinowe.

Dla posiadaczy niewielkich ogrodów najlepsze są modele elektryczne. Są one łatwe w użyciu a ich eksploatacja nie jest kłopotliwa. Jedyną niedogodność stanowić może praca z kablem, na który stale trzeba uważać podczas koszenia, aby nie został przecięty. Wiele nowoczesnych kosiarek elektrycznych wyposażonych jest dodatkowo w specjalne akumulatory, które po naładowaniu pozwalają na koszenie bez zasilania kablem.

Aeratory – urządzenia służące do napowietrzania trawników

Aeratory poza napowietrzaniem trawników stosowane są także do walki z chwastami, Aeratory wyglądem przypominają kosiarkę ręczną, która zamiast ostrzy posiada przytwierdzone do obracającego się wałka ostro zakończone rurki. W trakcie pchania przed siebie sprzętu wałek obraca się, a gęsto ułożone rurki wbijają się w powierzchnię trawnika – napowietrzając darń. Aerator może mieć napęd ręczny, lub elektryczny.

Glebogryzarka do spulchniania ziemi

Choć jest to sprzęt typowo rolniczy, może on mieć też swoje zastosowanie w przydomowym ogrodzie. Glebogryzarka jest przydatnym narzędziem podczas pierwszych prac ogrodniczych przy zakładaniu nowego ogródka lub trawnika. Ma ona za zadanie spulchnienie i wyrównanie danej powierzchni. Zasada działania glebogryzarki jest prosta – do obracającego się wałka przyczepione są metalowe, ostre łopaty, które mają ciąć i obracać partie ziemi, na ustaloną głębokość. Glebogryzarka mogą mieć napęd elektryczny, spalinowy, rzadziej spotykany jest napęd ręczny.

Łuparka do drewna

Łuparka w prosty sposób pozwala pozbyć się drewna ze ściętych drzew lub pojedynczych gałęzi. Wrzucane do maszyny większe kawałki drzewa, poprzez specjalny tłok zostają rozdrobnione do mniejsze kawałki. Dzięki łuparce, rozdrobnione drewno zajmuje mniej miejsca niż tradycyjne kawałki. Z pośród modeli łuparek do drewna występujących na rynku można wybrać model przygotowujący surowiec do spalenia w piecu lub kominku.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kinga Węgiel

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »