reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Zbiorniki wodne w ogrodzie

Zbiorniki wodne w ogrodzie

Basen, oczko wodne, staw – zbiorniki wodne są efektownym elementem ogrodu, pod warunkiem, że są przemyślane i starannie wykonane.

W ogrodach nie brak oczek wodnych, kaskad, stawów czy fontann. Jest to jednak pewien wydatek i kolejne miejsce wymagające pielęgnacji.

Nie tylko ładne, ale też funkcjonalne

Jeżeli już zdecydujemy się na zbiornik wodny, zwróćmy uwagę na kilka czynników. Postawmy sobie pytanie – jaką funkcję ma pełnić nasz zbiornik? Czy ma być to akwen kąpielowy czy tylko oczko wodne lub staw? Możemy też połączyć obie funkcje i piękny staw może dawać nam ochłodę w gorące dni – jest to jednak mało praktyczne. Zbiornik trzeba podzielić między rośliny w nim rosnące a osoby, które będą tam pływać przez co jego utrzymanie może być trudniejsze. Ponad to jeżeli już zdecydujemy się na oczko wodne lub staw zastanówmy się czy chcemy by znalazły się w nim zwierzęta – to wszystko wpłynie na wygląd naszego zbiornika.

Zbiornik wodny a prawo

W Polsce zbiornik wodny można wykonać bez zezwolenia tylko wtedy gdy nie będzie on większy niż 30 m2. Na miesiąc przed budową trzeba poinformować o naszych planach budowlanych starostę. Jeśli chcemy stworzyć większy zbiornik musimy złożyć wniosek o wydanie pozwolenia wodno-prawnego, a później ubiegać się o pozwolenie na budowę. Pozwolenie zostanie wydane pod warunkiem, że udokumentowane będą prace geodezyjne i projektowe. Zbiornik może być zasilany woda płynącą, ale wtedy będziemy musieli spełnić wiele innych formalności.

Zobacz także: Jak wybudować w ogrodzie staw do kąpieli?

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Basen, oczko wodne, staw – zbiorniki wodne są efektownym elementem ogrodu, pod warunkiem, że są przemyślane i starannie wykonane. Fot. Fotolia
Basen, oczko wodne, staw – zbiorniki wodne są efektownym elementem ogrodu, pod warunkiem, że są przemyślane i starannie wykonane. Fot. Fotolia

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

GSW Legal Grabarek, Szalc i Wspólnicy Sp.k.

Warszawska kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama