reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Czy wiesz jak fazy Księżyca wpływają na rośliny?

Czy wiesz jak fazy Księżyca wpływają na rośliny?

Księżyc ma ogromny wpływ na kondycję roślin. Ekolodzy, którzy stosują kalendarz biodynamiczny, biorą to pod uwagę przy planowaniu uprawy. Jeśli sadzi się zgodnie z fazami Księżyca to rośliny rosną lepiej i plony są większe.

Nów Księżyca – zwalczaj choroby roślin, szkodniki, chwasty. Przytnij pędy (najlepiej na dzień przed lub po kulminacji nowiu). Nie wysiewaj ani nie sadź nowych roślin. Nie wykonuj prac, które mogłyby uszkodzić korzenie (okopywanie, odchwaszczanie).

I i II kwadra (gdy Księżyca przybywa) – siej i sadź (zwłaszcza rośliny, których plony będziesz zbierać oraz spożywać – krzewy, drzewa owocowe, warzywa). Przygotuj sadzonki. Szczep krzewy i drzewka oraz zasilaj je nawozami i preparatami wzmagającymi wzrost. Korzenie roślin są teraz najmniej wrażliwe na uszkodzenia. Zbieraj owoce i warzywa (mają najwyższą wartość odżywczą).

Pełnia – wysiewaj warzywa (zwłaszcza korzeniowe i kapustne). Sadź pomidory oraz ziemniaki. Nawoź rośliny. Stosuj zabiegi pielęgnacyjne na roślinności oraz glebie. Nie tnij krzewów, drzew i nie przeprowadzaj szczepień roślin.

III i IV kwadra (gdy Księżyca ubywa) – siej, sadź, przesadzaj, tnij drzewa (rośliny będą się niedługo regenerować, a posadzone w nowym miejscu szybko i dobrze się zaaklimatyzują). Przycinaj krzewy i drzewka. Sadź rośliny cebulowe, motylkowe, korzeniowe. Zbieraj owoce i warzywa do dłuższego przechowywania (będą dłużej świeże).

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Żurawska-Wojcieszek

Auditor, konsultant, trener w zakresie systemów zarządznia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama