reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Czy wiesz jak przezimować jeżyny?

Czy wiesz jak przezimować jeżyny?

Większość odmian jeżyny jest wrażliwa na niskie temperatury w okresie zimowym. Temperatura -15˚C może spowodować przemarznięcie pędów nadziemnych. Jak temu zapobiec?

Na wiosnę, gdy rozpoczyna się wegetacja, sprawdź, czy rośliny przetrwały spadki temperatur. Po przecięciu sekatorem zdrowe pędy są żywozielone, bez oznak zamierania. Natomiast przemarznięte pędy mają zbrązowiały kolor. Skróć je aż do zdrowego zielonego miejsca.

Jeśli krzew przemarzł, w następnym roku pamiętaj o okryciu go. Aby zabezpieczyć długie pędy przed zimą zdejmij je z rusztowań i okryj słomą, włókniną lub przysyp ziemią. Wiosną ściągnij okrycia, a pędy rozłóż na podporach.

Krzew owocuje podobnie jak tradycyjne odmiany malin – na pędach, które wyrosły w poprzednim roku. W pierwszym roku wyrastają młode pędy. W roku następnym zakwitają one wiosną, a latem wydają owoce. Po zakończeniu owocowania pęd zamiera i należy go usunąć.

Możesz zrobić to jesienią, ale bezpieczniej będzie wiosną. Pędy dwuletnie, które owocowały już w poprzednim roku wytnij sekatorem dość nisko – kilka centymetrów nad ziemią. Pozostaw kilka silnych pędów jednorocznych, które wyrosły w poprzednim roku. Na nich latem pojawią się pierwsze owoce.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

REWIT

Misją REWIT od 25 lat jest bycie doradcą i partnerem biznesowym w zmieniającym się świecie i otoczeniu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama