| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Rośliny doniczkowe do miejsc lekko zacienionych

Rośliny doniczkowe do miejsc lekko zacienionych

Rośliny, które lubią miejsca lekko zacienione najlepiej stawiać w mieszkaniu z dala od okien. Najodpowiedniejszym miejscem do ich rozwoju jest na przykład głębia pokoju, komoda lub zaciszny kąt.

Jest wiele roślin, które lubią lekko zacienione miejsca. Oto kilka z nich:

Nefrolepis wysoki (Nephrolepis exaltata)

Pochodzi z północnych obszarów Ameryki Południowej i południowych rejonów Ameryki Północnej. Jego pojedyncze lub podwójnie pierzaste liście osiągają do 80 cm długości. Obecnie jest jedną z częściej uprawianych roślin ozdobnych, ponieważ rośnie dość szybko i jest łatwa w pielęgnacji.

Fatsjobluszcz

Jest mieszańcem fatsji japońskiej Fatsia japonica i bluszczu irlandzkiego Hedera hibernica. Roślina ma prostą łodygę, która początkowo jest wzniesiona, a później płoży się. Osiąga ponad 1 m wysokości. Liście są lśniące, zielone, dłoniaste, trój- lub pięcio klapowe. W sprzedaży są także odmiany o biało obrzeżonych liściach.

Figowiec pnący (Ficus pumila)

Pochodzi on z Azji. Ma piękne, zielone liście, które mogą osiągać do 1 metra długości. Posiada korzenie czepne, dzięki którym rozrasta się. Jest wrażliwy na suche powietrze.

Zobacz także: Zamiokulkas zamiolistny (Zamioculcas zamiifolia)

Monstera dziurawa (Monstera deliciosa)

To gatunek, który naturalnie występuje w lasach tropikalnych Meksyku. Jest rośliną silnie rosnącą, często osiągającą do 10 metrów wysokości. Na pędzie posiada korzenie powietrzne. Gatunek ten należy do największych roślin do dekoracji wnętrz. Rozmnaża się generatywnie. Monstera nie znosi bezpośredniego nasłonecznienia.

Cissus rombolistny (Cissus rhombifolia)

Pochodzi z Ameryki Południowej. Jego cechą charakterystyczną są liście, które od spodu są czerwone i pokryte włoskami. Zazwyczaj uprawia się go jako roślinę pnącą, która posiada wąsy czepne. Dorasta do 4 metrów wysokości.

Figowiec wąskolistny (Ficus longifolia)

Ma formę krzewu lub małego drzewka, dlatego dla jego rozwoju należy przeznaczyć sporo miejsca. Liście ma wąskie, długie, zwisające. Osiąga do 2 metrów wysokości.

Zobacz także: Kapturnica (Sarracenia)

Filodendron postrzępiony (Philodendron pedatum)

Jest gatunkiem bardzo wytrzymałym. Liście pięcioklapowe, ciemnozielone. Jednak w uprawie pojawiają się przede wszystkim odmia¬ny o czerwonym zabarwieniu łodyg i ogonków liściowych. Ozdobne są również licznie występujące korzenie powietrzne.

Filodendron pnący (Philodendron scandens)

Najpopularniejszy z filodendronów, osiąga do 2 metrów długości. Ma sercowate liście i wijące się pędy. Jest mała wymagający i znakomicie nadaje się do uprawy w wiszących doniczkach.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kalicińska

Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »