reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Jak pielęgnować cyklamen (Cyclamen)?

Jak pielęgnować cyklamen (Cyclamen)?

Cyklamen (Cyclamen) to tzw. fiołek alpejski. Roślina ta jest jedną z najpopularniejszych roślin doniczkowych. Jej okres kwitnienia przypada od jesieni do końca wiosny. Większość odmian latem przechodzi okres spoczynku. Kiedy fiołek przekwitnie, nie należy go wyrzucać, bowiem może kwitnąć nam jeszcze kilka lat. Cyklamen jest rośliną wieloletnią o kolorystyce czerwonej, różowej, białej i wielobarwnej, jego liście mają kształt serduszek.

Stanowisko

Roślina ta najlepiej czuje się w chłodnym pomieszczeniu, w temperaturze 14 stopni C, w półcieniu i podwyższonej wilgotności powietrza. W naszych mieszkaniach, w normalnej temperaturze, jest im zbyt ciepło, dlatego warto je stawiać na noc w chłodzie, najlepiej na parapecie okna od północy.

Polecany produkt: Związki partnerskie - prawa, majątek, podatki - PDF

Polecany produkt: 30 pomysłów na zarabianie w domu

Podlewanie

Cyklameny lubią mieć stale wilgotno, ale nie mokro. Nie powinniśmy moczyć bulwy, pąków kwiatowych i liści. Nie należy także zraszać kwiatów. Aby zapewnić roślinie odpowiednią wilgotność, powinniśmy ustawić doniczkę na podstawce z wodą i kamyczkami lub żwirkiem, w taki sposób, aby dno doniczki nie stykało się z wodą. Możemy również wstawić doniczkę do osłonki, która będzie wypełniona wilgotnym torfem.

Zobacz także: Fatsja Japońska (Fatsja Japonica)

Przesadzanie

W czasie przekwitania, kiedy liście zaczynają żółknąć, ograniczamy podlewanie, aż w końcu całkowicie przestajemy. Następnie bulwy przesadzamy do świeżej, żyznej gleby i umieszczamy w jaśniejszym miejscu. Możemy również zadołować je w ogrodzie lub w skrzynce na balkonie. W październiku przenosimy roślinę do mieszkania. Postępując w ten sposób, możemy otrzymać dość obficie kwitnące rośliny nawet kilka lat. Jednak kwiaty będą drobniejsze. Cyklameny zasilamy przed i w czasie kwitnienia, co 10 dni.

Zobacz także: Dracena marginata

Zobacz najnowsze GALERIE na serwisie Infor.pl

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Ostatnia aktualizacja:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Cyklamen (Cyclamen).
Cyklamen (Cyclamen).

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sylwester Pietrzyk

SYLWESTER PIETRZYK Praktyk biznesu, trener zarządzania, właściciel ASPEKT HR – firmy szkoleniowej działającej od 2006 roku. Jest absolwentem Podyplomowych Studiów Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Szkole Głównej Handlowej (2005). Ma doświadczenie w zarządzaniu jednostkami biznesowymi (sektor finansowy – spółka brytyjska notowana na giełdzie w Londynie), jako kierownik projektu, kierownik zespołu sprzedażowego, trener wewnętrzny, dyrektor zarządzający) oraz specjalista w Ministerstwie Finansów. Sylwester Pietrzyk posiada Międzynarodowy Certyfikat Trenera Zarządzania (2000). Uczestniczył w szkoleniach trenerskich w prowadzonych przez CTI w Londynie i In Dialogue w Kopenhadze (2017). Ma uprawnienia Asesora i Doradcy w procesach certyfikacji trenerów (2016). Od 1999 roku jest aktywnie działającym Członkiem Stowarzyszenia Trenerów i Konsultantów MATRIK, obecnie trenerem Szkoły Trenerów MATRIK w module Ewaluacja Szkoleń. Współpracował z TACK International UK jako akredytowany trener. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu Train the Trainer, zarządzania zespołami, zarządzania sprzedażą, , zarządzania wiedza, prowadzenia prezentacji i wystąpień publicznych. Przeprowadził ponad 2500 dni treningów i warsztatów w ponad 1000 organizacji, z których otrzymuje bardzo wysokie oceny. Ich uczestnicy mówią, że prowadzi zajęcia dynamicznie, w fantastycznej atmosferze i z dużą liczbą interesujących przykładów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama