reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Kwiaty doniczkowe

Czy wiesz jak hodować dzbanecznik?

Aktualizacja: 29.12.2010

Dzbanecznik jest rośliną tropikalną o ciekawych dzbankowatych kwiatach, które są pułapką na owady. Jeśli zapewnisz roślinie odpowiednie warunki wzrostu, będziesz mógł cieszyć się nią przez cały rok. »

Czy wiesz jak uprawiać dracenę?

Aktualizacja: 29.12.2010

Dracena jest rośliną ozdobą, które rośnie jako dekoracyjne drzewo przy alejach, domach oraz w doniczkach. Oto kilka zasad pielęgnacji draceny. »

Czy wiesz jak dbać o dipladenię?

Aktualizacja: 29.12.2010

To pnącze o ozdobnych, błyszczących liściach i pięknych dzwonkowatych kwiatach, najczęściej różowych, karminowych lub białych. »

Czy wiesz jak przedłużyć życie kwiatów ciętych?

Aktualizacja: 25.12.2010

Wszystkie kwiaty pięknie wyglądają w wazonie. Aby dłużej cieszyły Twoje oczy, zastosuj poniższe sztuczki. »

Czy wiesz jak pielęgnować cyprys?

Aktualizacja: 21.12.2010

Pochodzi z Kalifornii, często jest wykorzystywany jako żywopłot lub wiatrochron - dorasta do 25 m wysokości. Cyprys nie jest odporny na mróz i nie może być sadzony w gruncie. »

Czy wiesz jak hodować cytrusy w domu?

Aktualizacja: 21.12.2010

Drzewko pomarańczowe lub cytrynowe można z powodzeniem wyhodować samemu w domu. Żeby drzewka cytrusowe wyrosły bujne i wydały owoce, musisz pamiętać o tych zasadach pielęgnacji. »

Czy wiesz jak dbać o difenbachię?

Aktualizacja: 21.12.2010

Difenbachia to jedna z najpiękniejszych roślin o ozdobnych liściach. Pochodzi z Brazylii i obejmuje około 20 gatunków. Oto najważniejsze zasady pielęgnacji difenbachii. »

Czy wiesz jak hodować aloes?

Aktualizacja: 19.12.2010

Aloesy wytwarzają rozety, ich liście magazynują wodę. W naturalnych warunkach tworzą gęste zarośla, często wykorzystywane jako żywopłoty. Niektóre aloesy są źródłem substancji leczniczych. Najbardziej znany ze swoich właściwości jest aloes zwyczajny. »

Czy wiesz jak dbać o anturium?

Aktualizacja: 16.01.2015

To epifit - porasta pnie, konary, gałęzie innych roślin. Aby dobrze rosło i obficie kwitło, najważniejsze jest zapewnienie mu stałego dopływu powietrza do korzeni. Roślinę uprawia się na kwiat cięty. »

Czy wiesz jak pielęgnować bambus?

Aktualizacja: 19.12.2010

Zdrewniałe trawy (bambusy) rosną w tropikalnych regionach kuli ziemskiej. Częste opady deszczu zapewniają wysoką wilgotność powietrza, która jest niezbędna do bujnego wzrostu bambusów. »

Czy wiesz jak pielęgnować bananowiec?

Aktualizacja: 19.12.2010

Dzięki karłowym odmianom możesz posiadać miniaturowe drzewko bananowe w domu. Oto kilka wskazówek jak dbać o bananowca w domu. »

Czy wiesz jak przygotować odżywkę z orzechów piorących do roślin?

Aktualizacja: 13.12.2010

W celu przygotowania ekologicznej odżywki dla roślin potrzebne będą orzechy piorące. »

Czy wiesz jak wyhodować gwiazdę betlejemską na Boże Narodzenie?

Aktualizacja: 08.11.2010

Gwiazda betlejemska zwana inaczej wilczomleczem nadobnym lub poinsecją jest popularną ozdobą mieszkań na Boże Narodzenie. Poinsecja przypomina swoim kształtem gwiazdę i może mieć różne kolory – najczęściej żywoczerwone lub białe. Pięknie komponuje się z zieleniom choinkowych gałązek i złotymi ozdobami świątecznymi. Poinsecja ma jeszcze jedną zaletę – można ją wyhodować o dowolnej porze roku. Początek listopada to ostatni moment na pielęgnację gwiazdy betlejemskiej, aby mogła rozkwitnąć na święta Bożego Narodzenia. »

Jakie rośliny wybrać na miejsca słonecze i cieniste w domu?

Aktualizacja: 04.11.2010

Planując zakup kwiatów do domu trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę oświetlenie pomieszczeń, wielkość okien i pory największego nasłonecznienia w ciągu dnia. »

Czy wiesz jak pielęgnować różę chińską?

Aktualizacja: 31.10.2010

W tropikalnych rejonach Chin ketmia dorasta do 5 m wysokości. W mieszkaniach uprawia się odmiany stworzone przez hodowców. Dorastają one do 1,5 m wysokości. »

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

PWSK

Pomagamy firmom oraz instytucjom wprowadzać systemy do ewidencji i inwentaryzacji majątku trwałego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama