| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Koszty związane z uprawianiem kitesurfingu w Polsce i za granicą

Koszty związane z uprawianiem kitesurfingu w Polsce i za granicą

Kitesurfing to coraz popularniejszy sport wodny. W Polsce jednym z najlepszych miejsc do uprawiania kitesurfingu jest Półwysep Helski, choć wiele osób uprawia ten sport również za granicą np. w Egipcie. Ile kosztuje uprawianie kitesurfingu w Polsce, a ile za granicą? Czy kitesurfing to drogi sport? Zobacz poradnik.

Najlepsze miejsce w Polsce do rozpoczęcia przygody z kitesurfingiem to Półwysep Helski. Na campingach, które ciągną się od Władysławowa do Chałup oraz w Jastarni są liczne szkółki, oferujące szkolenia na różnym poziomie.

Kitesurfing to sport stosunkowo bezpieczny, którego nauka nie trwa zbyt długo. Uczyć może się prawie każdy – ograniczeniem jest jedynie waga (powyżej 40 kg).

Nauka pływania na kitesurfingu

Szkolenia kitesurfingowe prowadzi się zwykle w systemie IKO, co umożliwia ujednolicenie i standaryzację szkoleń oraz wymagań wobec kursantów.
IKO - International Kiteboarding Organization - to międzynarodowa organizacja kitesurfingowa, która zajmuje się szkoleniem instruktorów, opracowywaniem systemu szkolenia, a jej legitymacje certyfikujące umiejętności są honorowane w szkołach i bazach na całym świecie.

Ceny szkoleń kitesurfingowych w Polsce

Na Półwyspie Helskim koszty szkoleń kitesurfingowych są różne w zależności od poziomu szkolenia, czasu ich trwania oraz od tego, czy dane szkolenie jest indywidualne czy grupowe.

IKO I – 4 godziny - 400 zł/ osoba w grupie 2–3 osób, 500 zł – indywidualnie,
IKO II – 6 godzin - 500 zł / osoba w grupie 2–3 osób, 650 zł – indywidualnie,
IKO III – 4 godziny - 450 zł/ osoba w grupie 2–3 osób, 600 zł – indywidualnie,
IKO I + II – 10 godzin - 850 zł/ osoba w grupie 2–3 osób, 1000 zł – indywidualnie,
IKO I+II+III – 15 godzin - 1300 zł/ osoba w grupie 2–3 osób, 1550 zł – indywidualnie.

Do tego należy doliczyć koszty związane z zakwaterowaniem i posiłkami. Te koszty to już sprawa indywidualna każdego z nas. W dużej mierze zależy od naszych indywidualnych wymagań i oczekiwań co do standardu zakwaterowania.

Do wyboru mamy nocleg pod namiotem lub kwatery prywatne.

nocleg pod namiotem (ok. 22–25 zł/osoba za dobę pod namiotem) lub w przyczepach na którymś z campingów (ok. 160 zł–200 zł/doba za przyczepę 4-osobową),
kwatery prywatne (od 40 zł w górę), pensjonaty (ok. 80–120 zł) lub hotele w Chałupach, Władysławowie lub Jastarni (ceny od 200 zł za osobę w górę).

Kitesurfing za granicą - koszty

Najpopularniejszym i najczęściej odwiedzanym krajem, gdzie kitesurfing można uprawiać przez cały rok, jest Egipt. Najlepsze spoty znajdują się w: El Gounie, Soma Bay, Hamacie i Dahabie.

Koszt tygodniowego wyjazdu na spot kajtowy (przelot, transfery, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie) to ok. 2000–2800 zł/ os. za pobyt w pokoju dwuosobowym – w  zależności od standardu hotelu, wybranego terminu wyjazdu i wybranej opcji wyżywienia. Do tego należy doliczyć usługę szkoleniową.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Siwek

Specjalista Home broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »