reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Abonament RTV zapłacą wszyscy

Abonament RTV zapłacą wszyscy

Minister kultury, Bogdan Zdrojewski, w czasie rozmowy w „Sygnałach dnia” w radiowej „Jedynce” ogłosił, że zostanie zniesiony obowiązkowy abonament RTV, ale zostanie on zastąpiony opłatą audiowizualną, którą poniesie każdy obywatel. Jak to będzie wyglądało? I ile teraz będziemy płacić?

Rejestracja odbiorników radiowych i telewizyjnych nie będzie już obowiązkowa. Jednak nie ma się z czego cieszyć. Zamiast abonamentu RTV zostanie wprowadzona opłata audiowizualna, pobierana będzie za prawo odbierania sygnału radiowego lub telewizyjnego. Nowością jest to, że nikt już nie będzie sprawdzał czy mamy w domu radio lub telewizor, ponieważ opłata zostanie nałożona na każde gospodarstwo domowe w Polsce. Co ciekawe, wszystkie zarejestrowane firmy również zostaną potraktowane jak gospodarstwa domowe, więc również poniosą koszt odbierania sygnału radiowego lub telewizyjnego.

Zobacz także: Ile kosztuje wyrobienie paszportu?

Żeby uniknąć problemów dotyczących ściągalności opłaty (tak jak ma to teraz miejsce w przypadku abonamentu RTV), zostanie ona dołączona do innego rachunku. I nic nie pomoże przepisywanie odbiorników na emerytów i rencistów, którzy w tej chwili są zwolnieni z opłat – projekt nie przewiduje zwolnień z nowej opłaty. Minister Zdrojewski proponuje pobieranie jej co miesiąc np. razem z rachunkiem za prąd. Opłata audiowizualna ma być nieco niższa od abonamentu (obecnie płacimy 19 zł miesięcznie) i ma wynosić kilkanaście złotych miesięcznie, roczny koszt ma się zamknąć w ok. 200 złotych.

Obecnie trwają ustalenia czy taka zmiana jest możliwa w świetle prawa, ostateczną decyzję poznamy we wrześniu.

Zobacz także: Ile kosztuje wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy?

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy sp.k.

Wszechstronne usługi dla biznesu, samorządów oraz jednostek administracji publicznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama