reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty mieszkaniowe: ranking szybkości działania banków

Kredyty mieszkaniowe: ranking szybkości działania banków

W rankingu szybkości działania banków przy udzielaniu kredytów mieszkaniowych zwycięża Pekao SA. Przeczytaj raport Home Broker.

To już trzeci ranking szybkości działania banków oferujących kredyty mieszkaniowe, przygotowany przez Home Broker. Badanie ankietowe przeprowadzone wśród doradców wskazuje, że pierwsza trójka najszybszych nie zmieniła się.

Metodologia przyjęta przez Home Broker zakłada, że ankietowani doradcy przyznają poszczególnym bankom ocenę szybkości w zależności od tempa procesowania wniosków. W „szybkim” banku, od momentu złożenia kompletu dokumentów kredytowych do momentu wypłaty środków, mija najwyżej 14 dni. Bank „średni” robi to samo w 15–30 dni, natomiast w „wolnym” banku procedury kredytowe trwają przynajmniej 31 dni. W rankingu zestawiono tylko te banki, w przypadku których liczba wskazań wyniosła minimum 20.

Zobacz także: Co dalej z kredytami we franku?

Za każdą ocenę „szybki” Home Broker przyznawał 3 punkty. „Średni” był premiowany 1 punktem, natomiast ocena „wolny” odbierała bankowi 3 punkty. W następnym kroku zsumowano liczbę punktów zdobytych przez każdy bank, a następnie zważono ją liczbą osób biorących udział w badaniu. Dzięki temu otrzymany wynik odzwierciedla nie tylko sprawność procesową banku, ale też jego popularność wśród doradców. Na podstawie tak uzyskanej punktacji uszeregowano banki od najszybszego (największa liczba punktów) do najwolniejszego (najmniejsza liczba punktów). Maksymalnie bank mógł zdobyć 300 punktów. Z kolei najmniejsza liczba punktów to minus 300.

W porównaniu z grudniem 2010, z trzeciego miejsca na pierwsze przesunął się Pekao SA, na drugą pozycję przesunął się Getin Noble Bank, natomiast na trzecie miejsce (z drugiego) spadł ING Bank Śląski. Warto zwrócić uwagę na znaczne przyspieszenie procedur w BZ WBK (skok o pięć pozycji w górę na miejsce czwarte) i Multibank (skok o 16 oczek na miejsce siódme). Warto jednak wspomnieć, że Pekao SA wygrywa z pozostałymi głównie dzięki uproszczeniu procedur kredytowych dla wniosków do 300 tys. zł. Doradcy zwrócili uwagę, że procesowanie większych wniosków w tym banku trwa znacznie dłużej.

Zobacz także: Kredyt mieszkaniowy: krok po kroku

Czarnym koniem porównania okazał się Idea Bank – nowy gracz na rynku, który oferuje kredyty mieszkaniowe wyłącznie osobom prowadzącym działalność gospodarczą. 88% doradców uznało bank za szybki, natomiast przy zastosowaniu tej samej metodologii zdobyłby ponad 227 punktów, przebojem wdzierając się na pierwsze miejsce rankingu. Jednak z racji na niszowy charakter tego banku i nieporównywalność jego oferty nie został on uwzględniony w porównaniu.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Katarzyna Siwek

Specjalista Home broker

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

W rankingu szybkości działania banków przy udzielaniu kredytów mieszkaniowych zwycięża Pekao SA.
W rankingu szybkości działania banków przy udzielaniu kredytów mieszkaniowych zwycięża Pekao SA.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Lech

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama