| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyt hipoteczny – vademecum

Kredyt hipoteczny – vademecum

Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu hipotecznego? Nie wiesz, czy przy zaciąganiu kredytu warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego? Czy decydując się na kredyt hipoteczny, lepiej mieć wkład własny? Zanim weźmiesz kredyt, dowiedz się więcej o kredycie hipotecznym.

Kredyt hipoteczny to kredyt bankowy, które umożliwia sfinansowanie zakupu nieruchomości. Spośród instrumentów finansowych kredyt hipoteczny wyróżnia się zabezpieczeniem w postaci hipoteki na nieruchomość. Na oprocentowanie takiego kredytu składają się dwa elementy: bazowa stopa procentowa i marża banku.

Przeczytaj: Kredyt hipoteczny – czym jest?

Chcesz zaciągnąć kredyt hipoteczny, a nie masz wkładu własnego? O zaciąganiu kredytu hipotecznego na 100% wartości nieruchomości przeczytasz poniżej.

Przeczytaj: Czy warto zaciągnąć kredyt na 100 proc. wartości mieszkania?

Zanim otrzymasz kredyt hipoteczny, bank analizuje twoje dochody. Na pozytywną decyzję banku wpływają m.in. wysokość dochodów, rodzaj zatrudnienia i twoja historia kredytowa. Czym kieruje się bank przy udzielaniu kredytu? Kto ma największą szansę na uzyskanie kredytu hipotecznego?

Przeczytaj: Kto ma największą szansę na kredyt hipoteczny?

Dostałeś już kredyt hipoteczny, ale pojawiły się problemy przy jego spłacie? Rozwiązaniem mogą być wakacje kredytowe, dzięki którym zawiesisz na jakiś czas spłatę rat kredytu.

Przeczytaj: Wakacje kredytowe

W 2010 roku na rynku kredytów hipotecznych zaszły zmiany, które zachęcają do refinansowania kredytu. Refinansowanie kredytu polega na spłacie aktualnego zadłużenia nowym kredytem. Czy refinansowanie kredytu hipotecznego jest korzystne?

Przeczytaj: Refinansowanie kredytu hipotecznego

Banki przedstawiają różne oferty kredytów hipotecznych, aby zdobyć potencjalnych kredytobiorców. Jeżeli nie jesteś pewien, który kredyt hipoteczny wybrać, możesz skorzystać z pomocy doradców finansowych. Czy warto?

Przeczytaj: Czy warto korzystać z pomocy doradców w zaciągnięciu kredytu?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »