reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Czy można sterować domem za pomocą telefonu komórkowego?

Czy można sterować domem za pomocą telefonu komórkowego?


Nowoczesne technologie dają coraz więcej możliwości. Jedną z innowacji jest system sterowania GSM, za pomocą którego możemy stale kontrolować to, co dzieje się w naszym domu.

Inteligentny dom jest przyszłością, po którą sięga coraz więcej osób. Wielu z nas prowadzi aktywny tryb życia, który nie pozwala na częste przebywanie w domowym zaciszu. Możliwość zdalnego sterowania wieloma urządzeniami i uzyskiwanie powiadomień o zdarzeniach podczas naszej nieobecności daje komfort i poczucie bezpieczeństwa. Korzystając z nowoczesnego systemu GSM, zyskujemy pewność, że nasze mienie pozostaje chronione i nie zaskoczą nas niespodziewane sytuacje. Zamontowanie i uruchomienie systemu jest bardzo łatwe – wystarczy komputer z zainstalowaną aplikacją, centrala sterująca z modułem GSM oraz karta SIM.

Krajowa trasa szybkiego ruchu, centrum handlowe lub park – w każdym z tych miejsc można włączyć cyrkulację grzewczą, otworzyć bramę wjazdową lub zapalić światła na podjeździe własnego domu, nawet na odległość setek kilometrów. W dobie przyspieszającego tempa życia potrzebujemy coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić drogocenny czas i wyręczą nas w niektórych czynnościach. System daje bardzo szerokie możliwości zarządzania każdym budynkiem za pośrednictwem jednego urządzenia – osobistego telefonu komórkowego. Jest to nieoceniona wygoda nie tylko wtedy, gdy chcemy wziąć szybki prysznic, nie czekając na podgrzanie wody czy wjechać bezpiecznie do garażu.

Zobacz także: System inteligentnych urządzeń w nowoczesnym domu

System daje przede wszystkim poczucie pewności w losowych sytuacjach. W każdym momencie możemy wpuścić na teren posesji domownika, który zapomniał klucza. Za jego pomocą można symulować obecność domowników podczas dłuższego wyjazdu, na przykład poprzez unoszenie i zaciąganie rolet, co obniża prawdopodobieństwo włamania. Ponadto system sterowania GSM dostarcza ważnych informacji dotyczących zdarzeń na posesji w formie krótkich wiadomości tekstowych SMS. Mogą to być powiadomienia o stanie położenia bramy, próbie siłowego otwarcia czy o stanie dostępnych środków na karcie SIM.

System GSM można instalować w dowolnym obiekcie mieszkalnym. Może być podłączony do dowolnej automatycznej bramy wjazdowej i garażowej, włącznika światła lub nawet napędu unoszącego rolety. Programowanie jest bardzo łatwe i umożliwia samodzielne wykonywanie niektórych operacji. W skład systemu wchodzi centrala sterująca z wbudowanym zasilaczem oraz moduł GSM umożliwiający wpięcie karty SIM. Centrala sterująca umożliwia podłączenie trzech modułów GSM, natomiast każdy z nich jest odpowiedzialny za sterowanie jednego napędu. Możliwe jest więc jednoczesne sterowanie na przykład bramą wjazdową, garażową oraz oświetleniem. Moduł GSM może być zaopatrzony w kartę SIM dowolnego operatora telefonii komórkowej, co umożliwia skonsolidowanie systemu w ramach jednej sieci telefonicznej. Do każdego z modułów GSM można przypisać aż 168 numerów upoważnionych do wydawania komend, a 4 z nich będą mieć uprawnienia administratora. Numery można szybko wprowadzać i usuwać, podłączając system do komputera z zainstalowaną aplikacją lub wysyłając SMS o odpowiednio skonstruowanej treści. Dzięki temu system nadaje się zarówno do budynków jednorodzinnych, jak i ogrodzonych osiedli.

Zobacz także: Montaż inteligentnych instalacji w domu jednorodzinnym, krok po kroku

Korzystając z systemu sterowania GSM montowanego w bramach, możemy dodatkowo otrzymywać ważne informacje. Są one wysyłane automatycznie w formie krótkich informacji tekstowych SMS i mogą dotyczyć między innymi: stanu położenia bramy: otwarta/zamknięta, informacji o próbie siłowego otwarcia bramy przez osoby trzecie, informacji o otwarciu skrzynki sterowniczej, zaniku/powrocie zasilania sieciowego, informacji o otwarciu bramy, jeżeli pozostaje otwarta powyżej 10 minut, lub stanie dostępnych środków na karcie SIM.

Źródło: materiały prasowe

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Dzięki systemowi sterowania GSM  możliwe jest jednoczesne zdalne zarządzanie funkcjami kilku urządzeń jednocześnie za pośrednictwem osobistego telefonu komórkowego. Fot. Wiśniowski
Dzięki systemowi sterowania GSM możliwe jest jednoczesne zdalne zarządzanie funkcjami kilku urządzeń jednocześnie za pośrednictwem osobistego telefonu komórkowego. Fot. Wiśniowski

  System GSM umożliwia sterowanie z każdego miejsca, z zasięgiem telefonii komórkowej. Fot. Wiśniowski
System GSM umożliwia sterowanie z każdego miejsca, z zasięgiem telefonii komórkowej. Fot. Wiśniowski

Otwarcie i zamknięcie  bramy wjazdowej na posesję następuje za pomocą telefonu komórkowego. Fot. Wiśniowski
Otwarcie i zamknięcie bramy wjazdowej na posesję następuje za pomocą telefonu komórkowego. Fot. Wiśniowski

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dawid Tomaszewski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama