| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Jak zabezpieczyć mieszkanie w czasie urlopu?

Jak zabezpieczyć mieszkanie w czasie urlopu?

Przed wyjazdem na urlop warto nasze mieszkanie odpowiednio zabezpieczyć. Dokładając wszelkich starań, aby po powrocie zastać je w takim stanie, w jakim je pozostawiliśmy, zapewniamy sobie spokój podczas wakacji.

Nasze mieszkanie to miejsce, w którym czujemy się najbezpieczniej. Włożyliśmy wiele serca i pieniędzy w jego urządzenie i to właśnie tutaj znajdują się wszystkie najbliższe nam i najcenniejsze przedmioty. Warto więc zadbać, aby w trakcie wyczekanego urlopu nie zamartwiać się, czy nasze ukochane „M” jest odpowiednio zabezpieczone…

Co jest najważniejsze?

Mieszkanie zabezpieczyć możemy na wiele sposobów. Zależą one jednak w dużej mierze od tego gdzie mieszkamy, jakie przeznaczyć możemy na to fundusze oraz czy mamy zaufaną osobę, której możemy powierzyć opiekę nad naszym lokum. Każdy może jednak zadbać o kilka szczegółów które sprawią, że będziemy spokojniejsi. Po pierwsze warto ustawić automatyczne przekserowanie rozmów z telefonu domowego na komórkę. Po drugie należy zamknąć zawór gazu i wody – dzięki temu w razie jakiejś usterki unikniemy zalania sąsiada. Po trzecie zlećmy na poczcie, aby cała korespondencja pozostała w urzędzie aż do naszego powrotu, aby przepełniona skrzynka nie wskazywała złodziejowi, że dom jest pusty. Z tego samego powodu warto zaopatrzyć się w czasowy włącznik radia i światła (to koszt około 100 zł), który przynajmniej na kilka godzin dziennie będzie dawał złudzenie, że domownicy są obecni.

Zobacz także: Monitoring satelitarny - czym jest?

Sąsiedzi i przyjaciele

Jeśli mamy dobry kontakt z sąsiadami lub posiadamy zaufanych przyjaciół mieszkających nieopodal – jesteśmy w szczególnie korzystnej sytuacji. Możemy bowiem poprosić nie tylko o to, aby ktoś zabierał ulotki spod naszych drzwi, ale także odwiedzał czasem mieszkanie w celu podlania kwiatów oraz symulowania obecności mieszkańców. Warto jednak pamiętać, że musi to być osoba szczególnie nam bliska, której ufamy. W przeciwnym razie podczas urlopu będziemy jeszcze bardziej zaniepokojeni, niż gdyby nikt nie sprawował nad domem pieczy.

Warto pomyśleć także o założeniu alarmu i ubezpieczeniu murów mieszkania oraz jego wyposażenia.

Zobacz także: Dom inteligentny – Instalacje bezprzewodowe

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

RSM Poland – Audit, Tax, Consulting

Dzięki nam z odwagą spojrzysz w biznesową przyszłość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »