| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Jak zabezpieczyć mieszkanie w czasie urlopu?

Jak zabezpieczyć mieszkanie w czasie urlopu?

Przed wyjazdem na urlop warto nasze mieszkanie odpowiednio zabezpieczyć. Dokładając wszelkich starań, aby po powrocie zastać je w takim stanie, w jakim je pozostawiliśmy, zapewniamy sobie spokój podczas wakacji.

Nasze mieszkanie to miejsce, w którym czujemy się najbezpieczniej. Włożyliśmy wiele serca i pieniędzy w jego urządzenie i to właśnie tutaj znajdują się wszystkie najbliższe nam i najcenniejsze przedmioty. Warto więc zadbać, aby w trakcie wyczekanego urlopu nie zamartwiać się, czy nasze ukochane „M” jest odpowiednio zabezpieczone…

Co jest najważniejsze?

Mieszkanie zabezpieczyć możemy na wiele sposobów. Zależą one jednak w dużej mierze od tego gdzie mieszkamy, jakie przeznaczyć możemy na to fundusze oraz czy mamy zaufaną osobę, której możemy powierzyć opiekę nad naszym lokum. Każdy może jednak zadbać o kilka szczegółów które sprawią, że będziemy spokojniejsi. Po pierwsze warto ustawić automatyczne przekserowanie rozmów z telefonu domowego na komórkę. Po drugie należy zamknąć zawór gazu i wody – dzięki temu w razie jakiejś usterki unikniemy zalania sąsiada. Po trzecie zlećmy na poczcie, aby cała korespondencja pozostała w urzędzie aż do naszego powrotu, aby przepełniona skrzynka nie wskazywała złodziejowi, że dom jest pusty. Z tego samego powodu warto zaopatrzyć się w czasowy włącznik radia i światła (to koszt około 100 zł), który przynajmniej na kilka godzin dziennie będzie dawał złudzenie, że domownicy są obecni.

Zobacz także: Monitoring satelitarny - czym jest?

Sąsiedzi i przyjaciele

Jeśli mamy dobry kontakt z sąsiadami lub posiadamy zaufanych przyjaciół mieszkających nieopodal – jesteśmy w szczególnie korzystnej sytuacji. Możemy bowiem poprosić nie tylko o to, aby ktoś zabierał ulotki spod naszych drzwi, ale także odwiedzał czasem mieszkanie w celu podlania kwiatów oraz symulowania obecności mieszkańców. Warto jednak pamiętać, że musi to być osoba szczególnie nam bliska, której ufamy. W przeciwnym razie podczas urlopu będziemy jeszcze bardziej zaniepokojeni, niż gdyby nikt nie sprawował nad domem pieczy.

Warto pomyśleć także o założeniu alarmu i ubezpieczeniu murów mieszkania oraz jego wyposażenia.

Zobacz także: Dom inteligentny – Instalacje bezprzewodowe

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Dom jednorodzinny. Fot. Fotolia
Dom jednorodzinny. Fot. Fotolia

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »