reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Jak odstraszyć gołębie, nie raniąc ich?

Jak odstraszyć gołębie, nie raniąc ich?

Każdy kto zetknął się z problemem gołębi z pewnością przynajmniej przez chwilę zastanawiał się nad bezpieczeństwem potencjalnych metod odstraszania tych zwierząt.

Fakt, że ptasie odchody uprzykrzają nam życie w żadnym stopniu nie jest równoznaczny z chęcią wyrządzenia im krzywdy. Wręcz przeciwnie – zazwyczaj ludziom zależy na znalezieniu złotego środka między komfortem własnym oraz bezpieczeństwem zwierząt. Proponujemy rozwiązanie spełniające te kryteria.

Gołębie z chęcią wykorzystują dobre intencje człowieka i rosną w siłę dzięki dokarmianiu. Trudno się im dziwić, że nie czują potrzeby zmiany miejsca przebywania skoro otrzymają w jego pobliżu tzw. ,,łatwy pokarm". Łatwo uzależniając się od ludzi, gołębie tracą naturalne instynkty przetrwania, co może się na nich zemścić w okresie zimowym. Warto pamiętać, że gołębie potrafią o siebie zadbać - jeden ptak jest w stanie przebyć nawet 8km w poszukiwaniu jedzenia. Tymczasem, dokarmiane gołębie szybko tyją i często mają nawet problem z poderwaniem się do lotu, np. lądując na szybie jadącego samochodu. Trzeba również podkreślić, że gołębie potrafią zjeść naprawdę dużo - 80 gołębi jest w stanie zjeść ponad 1 tonę ziarna.

Wieloletnie doświadczenie w ochronie budynków przed gołębiami, pozwala nam wskazać jednoznacznie moduły mechaniczne, jako optymalną metodę odstraszania ptaków z obiektów.

Zwierzęta te unikają miejsc z zainstalowanymi modułami mechanicznymi, gdyż już z daleka widzą, że wylądowanie na tym obszarze jest dla nich niemożliwe. Pytanie tylko – skąd wziąć taki system?

Polecamy: Jak zrobić stracha na gołębie?

Polecamy rozejrzenie się za BirdSystem Plus – rozwiązaniem idealnym dla osób, mających na sercu ekologię.

,,Zamocowanie końcówki z plastiku na dotychczasowej konstrukcji jest właśnie tym tak prostym, a jednocześnie skutecznym rozwiązaniem w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa ptakom. Nie ma praktycznej możliwości zranienia się zwierząt lub ich "nabicia na kolce" - informuje Piotr Jaworski z Krajowego Inspektoratu TOZ.

Czytaj także: Bezpieczny dom

Przy odstraszaniu gołębi na własną rękę należy trzymać się istotnej zasady – nie wolno naruszać gniazd z lęgiem, czyli takich, gdzie pojawiły się już jajka albo nawet pisklaki! Przeniesienie gniazda jest możliwe, ale dopiero, gdy nie będzie się to wiązało z zagrożeniem życia zwierząt.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

europa.jobs - praca za granicą

Ekspert w dziedzinie poszukiwania pracy i zatrudnienia za granicą

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama