REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

SIPUR sponsorem konferencji i warsztatów ENERGODOM 2014

REKLAMA

Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” został sponsorem konferencji i warsztatów ENERGODOM 2014. Współorganizatorem Warsztatów było Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego (MCBE). Warsztaty miały miejsce w październiku 2014 r. na terenie campusu Politechniki Krakowskiej przy ulicy Warszawskiej.

REKLAMA

Fot. Sipur

REKLAMA

W ramach działań skierowanych do obecnych i przyszłych profesjonalistów branży budowlanej Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” został sponsorem konferencji naukowej ENERGODOM 2014 oraz towarzyszących jej Warsztatów dla praktyków budownictwa energooszczędnego. Konferencja została zorganizowana w dniach 10-12 września 2014 r. przez Zakład Budownictwa i Fizyki Budowli Politechniki Krakowskiej. W tym roku współorganizatorem Warsztatów było funkcjonujące w strukturze Politechniki Krakowskiej Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego (MCBE).  Warsztaty odbyły się 9 października 2014 r. na terenie campusu Politechniki Krakowskiej przy ulicy Warszawskiej.

Przewodnim hasłem tegorocznych WARSZTATÓW jest renowacja budynków istniejących do standardu budynków niskoenergetycznych. Formuła tegorocznego spotkania została poszerzona o praktyczne pokazy technologii, sprzętu oraz bardzo nowoczesnego wyposażenia badawczego uczelni.

Konferencja i warsztaty dobrze wpisały się w program działań promocyjno-edukacyjnych SIPUR polegających na interesującym i nowoczesnym przekazywaniu profesjonalnych informacji o budowie, parametrach technicznych, wyróżniających cechach oraz szerokich możliwościach stosowania wyrobów izolacyjnych z poliuretanu, zgodnie z hasłem „POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ”.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

SIPUR partnerem Międzynarodowych Targów Izolacji Przemysłowych 4INSULATION, 18-19 września 2014, Kraków

REKLAMA

18 i 19 września br. w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków odbyły się Międzynarodowe Targi Izolacji Przemysłowych 4INSULATION, dedykowane profesjonalistom z branży izolacji, firm przemysłu energetycznego, chemicznego i petrochemicznego, dystrybutorom, konstruktorom, konserwatorom instalacji oraz osobom kształcącym się w zawodzie. Targi były połączone z Konferencją Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Wykonawców Izolacji Przemysłowych FESI oraz z 11 Mistrzostwami Europy Monterów Izolacji Przemysłowych a także Konferencją HEAT not LOST.

Podczas plenarnych obrad Konferencji Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Wykonawców Izolacji Przemysłowych FESI poruszono tematy związane z izolacjami termicznymi, akustycznymi oraz problematyką szkoleń i rekrutacji.

Do rywalizacji w 11. edycji Mistrzostw Europy Monterów Izolacji Przemysłowych (FESI Apprentice Championship) przystąpiło 14 młodych adeptów sztuki montażu izolacji przemysłowych. Poszczególnych zawodników wytypowano z europejskich stowarzyszeń należących do FESI, w tym również z Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Przemysłowych.

Tematem przewodnim Konferencji HEAT not LOST było podniesienie efektywności energetycznej dzięki izolacjom przemysłowym oraz białe certyfikaty. Tematyka ta dobrze wpisuje się w program Unii Europejskiej „Europa 2020” dążący m.in. do ograniczenia emisji C02 i zużycia paliw.  Konferencja skierowana była do wykonawców izolacji przemysłowych,  przedstawicieli przemysłu energetycznego i chemicznego, biura projektowe, audytorów energetycznych oraz dostawców technologii do wykonawstwa izolacji termicznych.

SIPUR został partnerem ww. wydarzenia, a jego przedstawiciele byli obecni na stoisku targowym.

SIPUR aktywnym uczestnikiem Kongresu Polskich Stowarzyszeń Branży Budowlanej, 25 września 2014, Ożarów Mazowiecki

25 września 2014 r. w Ożarowie Mazowieckim odbył się zorganizowany z inicjatywy Polskiej Federacji Budownictwa Kongres Polskich Stowarzyszeń Branży Budowlanej. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele największych i najbardziej aktywnych polskich stowarzyszeń reprezentujących budownictwo, a także producenci oraz dystrybutorzy materiałów budowlanych.

Głównymi tematami kongresu były: określenie możliwości współpracy pomiędzy organizacjami, a także określenie najważniejszych tematów, wspólnych dla całej branży budowlanej. W celu wyłonienia najważniejszych problemów i barier dla rozwoju budownictwa w Polsce, dokonano demokratycznego wyboru spośród 21 tematów przygotowanych przez organizatorów  wspólnych dla branży budowlanej.

Za najpilniejszy do zrealizowania uznano utworzenie wspólnej reprezentacji środowiska budowlanego”. Wybór ten dobitnie potwierdza zasadność organizacji Kongresu.

Kolejnym tematem uznanym za bardzo ważny dla branży uznano zjawisko szarej strefy w budownictwie. Na trzecim miejscu, ex aequo znalazły się „brak odpowiedzialności urzędników za wydawane decyzje”, „brak polityki rządu w zakresie rozwoju mieszkalnictwa i budownictwa w Polsce” oraz „wniosek o powrót do ulgi w podatku dochodowym uzyskiwanej na podstawie faktur VAT na zakupy materiałów i usług budowlanych”.

Podczas Kongresu przedstawiony został projekt „Portalu Polskich Stowarzyszeń Przedsiębiorców”. Będzie on narzędziem wewnętrznej komunikacji, a także narzędziem „oddziaływania” na administrację publiczną odpowiadającą za budownictwo i warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Seminarium Dla Firm Natryskowych 9 października 2014, Poznań

9 października 2014 r. w Poznaniu  z inicjatywy „SIPUR” spotkali się przedstawiciele firm zajmujących się natryskiwaniem pianki poliuretanowej.  Wszystkim uczestnikom naszego seminarium serdecznie dziękujemy za udział, szczere wypowiedzi oraz wymianę doświadczeń.

Podczas seminarium omówiono następujące zagadnienia:

  • Jak poradzić sobie w obliczu nowych wymagań prawnych, które zaczną obowiązywać w Polsce już pod koniec bieżącego roku,
  • Jakie działania podejmuje „SIPUR” na poziomie krajowym i europejskim w trosce o branżę poliuretanową,
  • Jak wspólnie lepiej chronić branżę poliuretanową w kontekście obecnych i przyszłych zagrożeń,
  • Jaka jest aktualna oferta firm należących do „SIPUR” dostarczających systemy i surowce poliuretanowe, urządzenia i sprzęt niezbędny do natryskiwania.

Zobacz także:  ISOVER – nowoczesne rozwiązania dla budynków energooszczędnych

Źródło: SIPUR

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

REKLAMA

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

REKLAMA

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

REKLAMA