reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Śnieżka – wyniki finansowe za rok 2012

Śnieżka – wyniki finansowe za rok 2012

FFiL Śnieżka S.A. podała wyniki finansowe za trzy kwartały 2012 r. Firma odnotowała wzrost przychodów na poziomie 486,9 mln zł. W porównaniu do roku 2011, wzrost wyniósł ok. 6,8%.

W analizowanym okresie zysk operacyjny Grupy Kapitałowej, w której skład wchodzi: FFiL Śnieżka S.A., Hadrokor, Śnieżka Ukraina i Śnieżka Bel-Pol, osiągnął wartość 58,2 mln zł, a zysk netto wyniósł 47,3 mln zł. Marża zysku operacyjnego sięgnęła 12%. Oznacza to wzrost w porównaniu z wynikami uzyskanymi w trzech kwartałach 2011 roku, kiedy to zysk operacyjny ukształtował się na poziomie 46,2 mln zł, zysk netto był równy 30,3 mln zł, a marża zysku wyniosła 10,1%.

W tym czasie nastąpił wzrost sprzedaży w Polsce i na Ukrainie. Sprzedaż w Polsce w trzech kwartałach 2012 roku wyniosła 310,1 mln zł i była o 3,4% wyższa niż sprzedaż w analogicznym okresie 2011 roku. Na Ukrainie wartość sprzedaży w ciągu trzech kwartałów br. wyniosła 113,9 mln zł i była o 17,7% wyższa niż w analogicznym okresie poprzedniego roku (96,8 mln zł).

Zobacz także: Henkel – rezlizacja celów biznesowych na 2012 rok

Niewielki spadek sprzedaży, o 5,7% odnotowano na Białorusi, natomiast o prawie jedną trzecią zwiększył się eksport do Mołdawii (o 28,9%), a o ponad połowę wzrosła liczba produktów eksportowanych do Rosji (o 52,2%).

Śnieżka w dalszym ciągu realizuje strategię multibrandingową, polegającą na budowaniu silnych marek, będących ekspertami w swoich kategoriach. – Zależy nam na stworzeniu przejrzystej oferty i wyraźnym pozycjonowaniu produktów. W ofercie Śnieżki można znaleźć zarówno marki segmentu economy, jak i value for money oraz premium – wyjaśnia Piotr Mikrut, Prezes FFiL Śnieżka S.A. Firma nadal będzie inwestować w sieć detaliczną w Polsce.

Zobacz także: Polski rynek budowlany 2013 r. – czy czeka nas kryzys?

Grupa będzie kontynuować także skup akcji własnych. Do końca 2012 roku planowany jest skup maksymalnie do 1 570 620 sztuk akcji. Wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji nastąpiło w maju 2012 roku. Śnieżka wchodzi w skład indeksu spółek dywidendowych WIGdiv.

Źródło: Śnieżka

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama