reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Ceny materiałów budowlanych – październik 2012

Ceny materiałów budowlanych – październik 2012

W porównaniu z ubiegłym miesiącem, ceny materiałów budowlanych nieco wzrosły. Stało się tak w czterech grupach produktów: narzędziach budowlanych, ściennych materiałach ceramicznych, pokryciach dachowych i foliach oraz gazobetonie.

W październiku 2012 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 4 grupach: narzędzi i sprzętu budowlanego (+6,1%), materiałów ściennych ceramicznych (+5,6%), pokryć i folii dachowych, rynien (+0,7%) i gazobetonów (+0,1%). Spadły ceny również w 4 grupach: izolacji termicznych (-1,8%), silikatów (-1,3%), chemii budowlanej (-1%) i suchej zabudowy (-0,7%). W 3 pozostałych grupach ceny nie zmieniły się.
W kategorii „inne” wzrosły ceny farb, lakierów, tapet (+3,7%), instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (+0,9%) oraz płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni (+0,7%), a spadły wyrobów stalowych (-1,9%) oraz cementu, wapna (-0,7%). Ceny kostki brukowej oraz bram, ogrodzeń nie zmieniły się.

Zobacz także: Wniosek VZM-1 - zwrot VAT za materiały budowlane - WZÓR

Wskaźnik pesymizmu związanego ze spadkiem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie I-IX 2012 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość minus 9,4%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym minus 9,7%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła minus 9%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym minus 12,4%.

Zobacz także: Jak zaplanować koszty budowy?

Przychody Grupy PSB S.A. (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych (do składów Grupy PSB) w październiku 2012 r. były o 3% wyższe niż przed rokiem oraz o 6% niższe niż we wrześniu 2012 r. A sprzedaż po dziesięciu miesiącach 2012 r. była wyższa o 6,5% od osiągniętej w analogicznym okresie roku poprzedniego.


Marzena Mysior-Syczuk
Koordynator ds.
Public Relations
Grupa PSB S.A.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Naturalne materiały budowlane. Fot. Fotolia
Naturalne materiały budowlane. Fot. Fotolia

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Cafe Finance

Ogólnopolskie biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama