reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > W jakiego rodzaju projekt domu warto zainwestować?

W jakiego rodzaju projekt domu warto zainwestować?

Tempo naszego życia wzrasta. Podnoszą się także nasze wymagania, co do komfortu życia, a co z tym się wiąże – w stosunku do dobrze zaprojektowanych urządzeń, z których korzystamy codziennie. Coraz częściej ludzie planują swoją przyszłość, dlatego też muszą być gotowi na różnego rodzaju zmiany – tj. standardy budowania, nasze oczekiwania i potrzeby, warunki życia, możliwości techniczne.

Wyposażenie domu

Nowoczesne wyposażenie domu powinno odpowiadać obecnemu stylowi życia. Należy wiedzieć o tym, że projekty tradycyjne są często już nieaktualne i nie spełniają współczesnych wymagań. W związku z tym, warto zainwestować w nowoczesny projekt. Architekt projektując nasz domu, powinien wziąć pod uwagę: nasze indywidualne potrzeby, budżet przeznaczony na inwestycję, możliwości techniczne, wielkość działki itp. Obecnie domy są bardziej nastawione na zaspokajanie indywidualnych potrzeb np. sposoby spędzania w domu wolnego czasu, przyjmowanie gości, oglądanie filmów.

Zobacz: Różnice i podobieństwa - dom energooszczędny a pasywny

Dopiero, kiedy zamieszkamy w domu, który został zaprojektowany i wyposażony w sposób optymalny, będziemy w stanie docenić jego wartość. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu, zaleca się, aby architekt starannie przemyślał oraz przewidział następujące kwestie:
- wygląd domu,
- działanie i skutki każdego przyjętego przez niego rozwiązania,
- w sposób precyzyjny określił cel,
- możliwości techniczne,
- budżet inwestycyjny,
- indywidualne potrzeby inwestorów,
- możliwości inwestorów,

Przede wszystkim funkcjonalność i oszczędność – w nowoczesnym domu

Aby zachować funkcjonalność i oszczędność w domu, warto odpowiednio zaplanować projekt. W tym celu należy zmniejszyć powierzchnię domu i pozbyć się pomieszczeń niepotrzebnych, które należy dodatkowo np. sprzątać, ogrzewać. Warto również prawidłowo podzielić strefy funkcjonalne. A przy tym, powinno się zaplanować odpowiednią liczbę pomieszczeń sanitarnych.

Najistotniejsza obecnie w projekcie jest baza.

Architekci projektują domy coraz bardziej neutralne, czyli nie narzucają swojego stanowiska, co do stylu, czy dekoracji wnętrz. Ponieważ tego rodzaju aranżacje zależą od gustu danej osoby. Nowoczesność domu oznacza, że ma być on przede wszystkim wygodny w użytkowaniu i łatwy w eksploatacji.

Zobacz również: Nieruchomości

Architekci coraz częściej projektują budynki luksusowe. Są to domy o wygodnych, przestrojonych i jasnych pomieszczeniach, z dużym tarasem, czasami z basenem lub pomieszczeniami gospodarczymi. W domu powinna liczyć się przede wszystkim oszczędność, funkcjonalność.

Obejrzyj także: Projekty domów jednorodzinnych

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Dopiero, kiedy zamieszkamy w domu, który został zaprojektowany i wyposażony w sposób optymalny, będziemy w stanie docenić jego wartość.
Dopiero, kiedy zamieszkamy w domu, który został zaprojektowany i wyposażony w sposób optymalny, będziemy w stanie docenić jego wartość.

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PRAWNA radca prawny Adam Sobota

Ekspert z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama