REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Mostki termiczne mogą znacznie podnieść koszty ogrzewania budynku nawet o 25%
Mostki termiczne mogą znacznie podnieść koszty ogrzewania budynku nawet o 25%

REKLAMA

REKLAMA

Mostki termiczne to miejsca intensywnej utraty ciepła w budynku.

Mostki termiczne mogą znacznie podnieść koszty ogrzewania budynku nawet o 25 %. Najczęstszą przyczyną powstawania mostów są błędy projektowe oraz wykonawcze. Są to miejsca słabiej zaizolowane niż inne lub wynikają z niemożności ocieplenia pewnych miejsc związanych z konstrukcją lub technologią.

REKLAMA

Czy można ich uniknąć

Ryzyka wystąpienia mostków cieplnych nie ma tylko wtedy, gdy izolacja termiczna jest ciągła na całej powierzchni ściany zewnętrznej. Niestety, choć każdy projekt - nie tylko domu jednorodzinnego - powinien zawierać szczegóły konstrukcji i izolacji słabych termicznie miejsc w ścianach zewnętrznych budynku, jest to jedynie teoria. W sytuacji wykonawstwa nie ma szczegółowych rysunków rozwiązań potencjalnych miejsc utraty ciepła więc wykonawca najczęściej popełnia błąd. Roboty takie szybko ulegają zakryciu tym samym uniemożliwia to właściwą kontrolę inspektorowi. Taka sama sytuacja ma miejsce gdy zastosowane będą inne materiały niż te, zalecane w projekcie. Wykonawca nie posiada dostatecznej wiedzy mogącej mu umożliwić ewentualną interwencją lub modyfikację systemu ocieplania dającą korzystny bilans strat energii.

Polecamy: Pozyskiwanie energii słonecznej przez kolektory

Szczelność okien

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kolejny aspekt związany z izolacyjnością to nagminne stosowanie bardzo szczelnych okien. Taka sytuacja sprawia, że przy danym ciśnieniu, wilgotności i temperaturze, bez możliwości wymiany powietrza następuje kondensacja pary wodnej, diametralne obniżenie izolacyjności materiałów i pojawianie się pleśni.

Materiał ociepleniowy

Dodatkowym aspektem jest niejednoznaczność propozycji ocieplenia materiałem. Dotyczy to wełny mineralnej i styropianu. Oba te materiały mają zbliżony współczynnik przewodzenia ciepła jednak sposób ich izolowania przeciw wnikaniu pary jest inny. W konsekwencji może to doprowadzić do wykraplania się wody na ścianach , ich przemarzania. Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest błąd projektanta, ponieważ te elementy można przewidzieć na etapie projektowania.

Czytaj także: Typy hydroizolacji wykonywane na ścianie fundamentowej

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

REKLAMA

Płatne parkowanie w Warszawie również w weekendy?

Prezydent Warszawy zarekomenduje nowej radzie miasta wprowadzenie opłat za parkowanie w weekendy.

Korzyści z usankcjonowania działalności REIT-ów

Jakie są korzyści z wprowadzenia REIT-ów do polskiego porządku prawnego? 

Sytuacja na rynku kredytowym w drugim kwartale 2024 r. - co zapowiadają banki?

Jaka jest sytuacja na rynku kredytowym? Jakie są oczekiwania banków? Czy kryteria przyznania kredytu zostaną zaostrzone? 

Wakacje kredytowe wydłużone na 2024 rok. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Obowiązywanie mechanizmu wakacji kredytowych zostało przedłużone na rok 2024.

REKLAMA

Czy jest jeszcze szansa na zakup małego mieszkania od dewelopera?

Obecnie najbardziej poszukiwane są mieszkania jedno- i dwupokojowe. Ile mieszkań do 45 mkw. można znaleźć w ofercie deweloperów? Czy jest szansa na zakup takiej nieruchomości po Bezpiecznym Kredycie 2 proc.?

Gdzie złożyć wniosek o wakacje kredytowe 2024?

Wakacje kredytowe 2024 - gdzie złożyć wniosek o zawieszenie rat kredytu hipotecznego? Gdzie można pobrać wzór wniosku o wakacje kredytowe?

REKLAMA