reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Nowe centrum testowania silników Skody

Nowe centrum testowania silników Skody

Producent samochodów osobowych Skoda zainwestował prawie 34 mln euro w nowe centrum testowania jednostek napędowych. Nowa inwestycja marki polega na rozbudowie istniejącego już od 2008 roku Centrum Technologii i Rozwoju w miejscowości Česana, niedaleko głównej siedziby Producenta.

To jedno z większych przedsięwzięć dokonane w ostatnich latach na terenie Czech. Inwestycja ta jest kolejnym krokiem w przyjętej przez markę strategii rozwoju.

Do 2018 roku Skoda planuje zwiększyć sprzedaż swoich pojazdów do 1,5 mln szt. rocznie. „Oczywiste jest, że taka ofensywa modelowa wymaga od nas wielu inwestycji, szczególnie pod kątem technicznym. Nasz wzrost stanowi kluczowy czynnik sukcesu przyjętej strategii rozwoju. Nowe centrum testowania silników to dla Skody bardzo ważny element, który zaowocuje w przyszłości” – mówi Winfried Vahland, prezes Skody. „Dzięki tej inwestycji wzrosną kompetencje technologiczne całej Grupy Volkswagena” – dodaje Vahland.

Zobacz też: Sukces BMW i Castrol w wyścigach DTM

Urządzenia, które będą wyposażeniem nowego centrum będą zdolne do polepszania funkcjonowania, kultury pracy, a także żywotności silnika. Ponadto, ze względu na zróżnicowane preferencje klientów, w zakładzie znajdzie się także miejsce dla jednostek napędzanych LPG, CNG i etanolem.

W ramach swojego rozwoju producent zatrudni ok. 40 specjalistów i stworzy wiele miejsc pracy dla mniej wykwalifikowanych pracowników.

Zobacz też: Lukoil Polska na Facebook’u

Wraz z nowym obiektem w Česanej, Skoda może się pochwalić trzecim co do wielkości ośrodkiem rozwoju w całym przemyśle motoryzacyjnym. Nowe centrum zostało zaprojektowane zgodnie z najsurowszymi wymaganiami dotyczącymi troski o środowisko. Wszystkie stanowiska charakteryzują się dużą oszczędnością energii, a w otoczeniu obiektu znajduje się 48 000 mkw terenów zielonych.

W kompleksie przewidziano także miejsce dla nowych siedzib Skoda Motorsport i Centrum Designu.

Skoda pracuje również nad rozbudową swoich zakładów w Mladá Boleslav, Kvasinach i Vrchlabí. Do końca 2012 roku ma zostać także otwarte odnowione Muzeum Producenta.

Zobacz też: TomTom: Warszawa w czołówce zakorkowanych miast Europy

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Centrum testowania silników Skody
Centrum testowania silników Skody

Centrum testowania silników Skody
Centrum testowania silników Skody

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Daria Legierska – Kowolik

Jest specjalistką z zakresu prawa pracy w tym zbiorowego prawa pracy oraz prawa cywilnego i zobowiązań w kancelarii prawnej Achtelik Siwka i Wspólnicy Adwokaci i Radcy Prawni sp.p. z siedzibą w Katowicach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama