| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Wydarzenia > Toyota pierwsza w rankingu

Toyota pierwsza w rankingu

Niestety, chodzi o ranking, w którym zajęcie pierwszego miejsca wcale nie jest zaszczytem. Zestawienie objęło bowiem producentów, którzy w zeszłym roku najczęściej wzywali użytkowników swoich aut na akcje serwisowe.

Liczba aut, który musiały się pojawić w serwisie Toyoty w tamtym roku sięga 3,5 mln egzemplarzy. Pomiędzy 2009 a 2010 było to 11,5 mln aut i to tylko w samych tylko USA i Kanadzie.

Najgłośniejszą z akcji dotyczyła mat podłogowych przez które blokował się pedał gazu. Samochody w których wystąpił ten problem rozpędzały się do bardzo wysokich prędkości, nie dawały się zatrzymać, co finalnie prowadziło do straty panowania nad autem przez kierowcę.

Zobacz też: 12 mld dol. na rozbudowę Hyundai Group

Tuż za Toyotą uplasował się Ford, z 10 akcjami serwisowymi na które wezwał łącznie 3,2 mln samochodów, zaś trzecie miejsce przypadło koncernowi General Motors, który wprawdzie wzywał swoich klientów aż 21 razy, jednak całkowita liczba wadliwych pojazdów wyniosła jedynie 541 901.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Najda

Dyrektor ds. Inwestycji i Funduszy z UE w firmie Najda Consulting (www.najdaconsulting.pl). Ekspert w dziedzinie funduszy unijnych i dużych projektów inwestycyjnych dla przedsiębiorstw oraz samorządów gminnych. Funduszami unijnymi zajmuje się od 2002 roku. Według ogólnopolskiego dwumiesięcznika Fundusze Europejskie, Najda Consulting zajmuje wysokie miejsca w rankingu najskuteczniejszych firm doradczych w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »