REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Volvo V90 doczeka się wersji Cross Country!

Volvo V90 2016
Volvo V90 2016
Volvo

REKLAMA

REKLAMA

Cross Country to uterenowione wersje samochodów Volvo. Niebawem ma do nich dołączyć Volvo V90! Tym samym będzie to ciekawa alternatywa dla modelu XC90, zwłaszcza jeśli ktoś nie przepada za samochodami typu SUV, a potrzebuje auta zdolnego pokonać trudniejszy teren.

Volvo V90 w wersji Cross Country

Marka Volvo stworzyła i spopularyzowała uterenowione kombi. Najnowszy model V90 Cross Country ma umocnić pozycję firmy w tym wymagającym segmencie aut, które nadają się nie tylko do pokonywania utartych, asfaltowych szlaków. Uterenowiona wersja modelu V90 jest czwartym modelem z serii 90 i czwartą generacją Volvo z serii Cross Country. Wiele osób kojarzy Volvo właśnie z modelami Cross Country. Idea, by budować takie samochody była niezwykle trafna. Uterenowione kombi świetnie pasowały do naszej marki, a przy okazji dawały sobie radę z trudnymi warunkami klimatycznymi i drogowymi, jakie można spotkać w Szwecji, zwłaszcza zimą – powiedział Håkan Samuelsson, prezes Volvo Car Group.

REKLAMA

Volvo V90 2016 - nowa odsłona szwedzkiego kombi

Volvo V90 - nowa odsłona szwedzkiego kombi otrzyma także wersję Cross Country

Volvo

Volvo

Zobacz też: Test Volvo V40 Cross Country T5 AWD

Pierwszy samochód z serii Cross Country pokazano w 1996 roku. Miał on wszystkie atuty pakownego i praktycznego kombi, a jednocześnie dobrze radził sobie z dziurawymi lub nieutwardzonymi drogami. Od chwili jego debiutu minęło 20 lat. Dziś takie auta ma większość producentów segmentu premium. Auta tego typu łączą komfort jazdy z wytrzymałą konstrukcją.

V90 Cross Country na trudniejsze warunki

REKLAMA

Zimy w Szwecji bywają srogie, co dla wielu samochodów bywa poważnym wyzwaniem. Modele Volvo Cross Country mogły jeździć po ośnieżonych drogach, nawet gdy śnieg sięgał kolan. Polne drogi, błoto, czy dziury w drogach także nie przeszkadzały tym dzielnym pojazdom. Od dawna uwielbiali je kierowcy, którzy holowali łodzie albo przyczepy z końmi. Doceniali też dużą zdolność holowania ciężkich przyczep, spory prześwit podwozia i napęd na cztery koła. Ponieważ uterenowione kombi świetnie radziły sobie na autostradach, szybko stały się poważną alternatywą wobec aut typu SUV.

Od samego początku chcieliśmy, aby każde Volvo z serii Cross Country miało w sobie coś więcej niż tylko elementy stylizacyjne sugerujące zdolności terenowe. Nasze auta poddawaliśmy rozmaitym testom, aby dawały sobie radę nie tylko na asfalcie, ale też w realnych, trudnych warunkach drogowych. Chcieliśmy przy tym, aby nasze auta pozostawały komfortowe – powiedział Dr Peter Mertens kierujący działem badawczo-rozwojowym Volvo Car Group.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Nowe Volvo S90 – wrażenia z jazdy

Volvo niedługo dopisze kolejny rozdział do tej liczącej 20 lat historii aut serii Cross Country. W połowie września pokazany zostanie najnowszy model V90 Cross Country, który ma kontynuować wszystkie najlepsze cechy swoich poprzedników.

Historia modeli Volvo Cross Country

Pierwsza generacja, lata: 1997 – 2000

Serię modeli Cross Country zapoczątkował model V70 XC. Był on alternatywą dla typowych przednionapędowych aut oraz dla wysokich SUV-ów. Ten model traktowany jest rozpoczął modę na miejskie samochody uterenowione, które od czasu jego debiutu zaczęły bardzo zyskiwać na popularności. To Volvo równie dobrze prowadziło się na asfalcie jak i na drogach nieutwardzonych. Było komfortowe i funkcjonalne. V70 XC szybko odniosło sukces, zwłaszcza w Ameryce Północnej.

Druga generacja, lata: 2000– 2007

W 2000 roku V70 XC zyskało bardziej bojowy wygląd i znacznie większy prześwit nadwozia. Dwa lata później, gdy debiutowała pierwsza generacja XC90, uterenowione kombi dostało bardziej wydajny napęd na cztery koła. Przy okazji zmieniono nazwę tego modelu na XC70.

Trzecia generacja, lata: 2007 – 2016

REKLAMA

Trzecia generacja Volvo Cross Country miała swój debiut w 2007 roku. Była ładniejsza i bardziej luksusowa od swoich poprzedników. Także i ten model trafił w gusta Amerykanów. Połowa produkcji tego modelu znalazła nabywców właśnie za oceanem.

W 2014 roku do promocji modelu zaangażowano znanego piłkarza Zlatana Ibrahimovića. Dzięki tej kampanii reklamowej sprzedaż modelu XC70 bardzo wzrosła w ostatnich latach produkcji tego modelu.

Volvo V90 2016
Volvo
Volvo V90 2016
Volvo
Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pieszy ma pierwszeństwo na pasach. To pierwszeństwo nie jest jednak bezgraniczne

Nietrudno odnieść wrażenie, że piesi uważają się w Polsce za święte krowy. To jednak poważny błąd myślenia. Bo jest pewien przypadek, w którym pierwszeństwa na pasach nie mają. Warto o nim pamiętać.

Czy na zakazie wyprzedzania można wyprzedzić rowerzystę?

Przy drodze ustawiony jest znak B-25 "zakaz wyprzedzania". Przed pojazdem jedzie jednak rowerzysta. Czy za tą tablicą można wyprzedzić cyklistę? Czy kierujący powinien poczekać do miejsca, w którym zakaz przestaje obowiązywać?

Kierowcy zawodowi. Transportują, ale też napędzają polską gospodarkę

W Europie jest ich kilka milionów. Na co dzień wykonywana przez nich praca bywa niezauważana. To jednak poważny błąd. Bo przemierzają nawet kilkaset tysięcy km rocznie i przewożą nawet 14 mld ton towarów.

Elektryk w garażu podziemnym? Oto nowe wytyczne ppoż dla takich obiektów

Pożary samochodów elektrycznych są długie. I niestety może do nich dojść także w garażach podziemnych. Co wtedy? Pojawiły się właśnie nowe wytyczne ppoż. Kluczowe jest to, że nowe rekomendacje zostały przygotowane przez naukowców we współpracy ze Strażą Pożarną.

REKLAMA

Jeśli przejdziemy na samochody elektryczne, będziemy musieli zwiększyć zatrudnienie w straży pożarnej – straż trzeba wezwać do każdej kolizji

Tak jest przynajmniej teraz, przy obecnej technologii stosowanej w bateriach elektrycznych zasilających napęd. Żaden kierowca ani obecnie nawet serwis techniczny nie oceni właściwie zagrożenia pożaru lub innych niepożądanych skutków nawet drobnej kolizji.

100,50 zł. Tyle musi zapłacić pewna grupa kierowców. Bezterminowe prawo jazdy do wymiany

Przez ponad 10 lat kierowcy w Polsce cieszyli się bezterminowymi prawami jazdy. Jednak nachodzi moment, w którym te dokumenty przestaną obowiązywać. Co to oznacza dla wszystkich posiadaczy tych ważnych dokumentów? 

Zapłacimy mniej za paliwo. O ile mają spaść ceny?

Według analityków Reflex, w najbliższych dniach możemy spodziewać się spadku cen benzyny o średnio 10 groszy za litr, a diesla o 5 groszy. Obecnie średnie ceny paliw są nieco niższe niż tydzień temu: benzyna 95 kosztuje 6,67 zł/l, a olej napędowy 6,68 zł.

350 rowerów za darmo, wystarczy słowo dziękujemy? To kolejna metoda na kradzież tożsamości w Internecie

Najnowsza pułapka zastawiona przez złodziei tożsamości na internautów to fałszywa oferta zamieszczona na Facebooku o rozdaniu za słowo „dziękuję” 350 rzekomo zadrapanych delikatnie w transporcie rowerów.

REKLAMA

Nissan Juke po liftingu. Powrót żółtego lakieru to jedno. Zmieni się też technologia

Mniej znaczy więcej? Tak najwyraźniej uznał Nissan. Bo ile byście nie patrzyli na nadwozie nowego Juke, zmian nie dostrzeżecie. No może poza jedną. Do gamy wrócił żółty lakier. Wbrew pozorom taka sytuacja nie wynika jednak z lenistwa japońskich inżynierów. Oni po prostu skupili się na czymś innym.

Kupno samochodu z drugiej ręki: czym grozi kupno auta bez aktualnego przeglądu technicznego

Prawo nie zabrania sprzedaży auta bez aktualnego badania technicznego i często to się zdarza gdy pojazd stał długo w komisie albo w garażu sprzedającego bez dłuższego okresu użytkowania. Jednak jeśli chce się kupić takie auto – a brak badania może wpływać przecież na obniżkę ceny i czynić całą transakcję okazyjną – trzeba zadbać o kilka kluczowych rzeczy. Oto co radzą eksperci.

REKLAMA