reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > Zmiany w przepisach: graty znikną z ulic

Zmiany w przepisach: graty znikną z ulic

Szybkie odholowanie auta będzie możliwe dzięki zmianie w przepisach. Rozporządzenia MSWiA właśnie weszły w życie. Auta wyglądające na porzucone, nieużywane czy zagrażające bezpieczeństwu - zostaną usunięte na koszt właściciela przez policję ub straż gminną.

Ilość starych samochodów, często nadających się na złom, zalegających na polskich ulicach jest ogromna. Do tej pory usunięcie takiego pojazdu nie było łatwą sprawą. Nowe przepisy mają wyeliminować takie auta z naszych dróg.

MSWiA wprowadziło rozporządzenie, które decyzję o odholowaniu auta pozostawia w rękach funkcjonariusza. Wystarczy pisemne jej potwierdzenie, a w wyjątkowych przypadkach jedynie telefoniczne (o ile później zostanie potwierdzone na piśmie).

Zobacz też: Koniec z łamaniem przepisów za granicą

Auto porzucone na drodze zostanie odholowane i umieszczone na parkingu wyznaczonym przez starostę. Właściciel zostanie powiadomiony po fakcie, a decyzję o odbiorze auta będzie musiała podjąć osoba, która zdecydowała o jego odholowaniu.

Zobacz też: Nowe znaki obowiązujące na polskich drogach

Przy odbiorze, którego może dokonać osoba widniejąca na zezwoleniu lub osoba wpisana do dowodu, trzeba okazać dowód rejestracyjny, osobisty i dowód opłacenia OC. Jeśli tego ostatniego nie ma, kierowca musi opłacić składkę i uiścić karę. Właściciel zostanie również poinformowany o skutkach nieodebrania pojazdu i o opłacie za jego usunięcie.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

MSWiA wprowadziło rozporządzenie, które decyzję o odholowaniu auta pozostawia w rękach funkcjonariusza fot. moto.wieszjak.pl
MSWiA wprowadziło rozporządzenie, które decyzję o odholowaniu auta pozostawia w rękach funkcjonariusza fot. moto.wieszjak.pl

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe AGbiuro Adam Giedrojć

Nowoczesne biuro rachunkowe z profesjonalną obsługą małych i dużych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama