| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Czy będzie przedłużenie A4 po stronie ukraińskiej?

Czy będzie przedłużenie A4 po stronie ukraińskiej?

O ułatwieniu w wykonywaniu przewozów tranzytowych między Polską a Ukrainą oraz o przedłużeniu autostrady A4 po stronie ukraińskiej rozmawiał Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzego Szmita z Zastępcą Ministra Infrastruktury Ukrainy Oksaną Reiter.

Współpraca dwustronna, ułatwienia w wykonywaniu przewozów tranzytowych i budowa dróg w ramach międzynarodowego szlaku E-40 na Ukrainie były przedmiotem rozmów Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzego Szmita z Zastępcą Ministra Infrastruktury Ukrainy Oksaną Reiter.

Podczas spotkania, które odbyło się 26 lutego 2016 r. w Warszawie, uzgodniono współpracę obu ministerstw w zakresie transportu na najbliższy okres.

Zobacz też: Będą zmiany w procesach realizacji inwestycji drogowych?

Terytoria obu państw mają charakter tranzytowy w przewozie ładunków z Europy do Azji. Cieszę się z dotychczasowej współpracy z naszymi ukraińskimi partnerami i deklaruję aktywny udział i zaangażowanie Polski w budowę międzynarodowego korytarza transportowego, biegnącego z Polski i Ukrainy przez Morze Czarne, Gruzję i Azerbejdżan do Azji Środkowej – powiedział wiceminister Jerzy Szmit.

Ministrowie zadeklarowali rozpoczęcie prac nad ułatwieniami w wykonywaniu przewozów tranzytowych przez terytoria obu państw. Podczas rozmów ustalono także, że obie strony będą wzajemnie informować się oraz koordynować współpracę dwustronną z Federacją Rosyjską.

Zobacz też: Przetarg na budowę drogi S19 - GDDKiA ogłasza dialog techniczny

Poruszona została kwestia kontynuacji modernizacji międzynarodowego szlaku E-40 na terytorium Ukrainy. Wiceminister Oksana Reiter poinformowała, że Ukraina planuje budowę drogi o wyższym niż obecnie standardzie od przejścia granicznego Krakowiec do Lwowa i liczy na udział polskich przedsiębiorstw drogowych w realizacji tej inwestycji. Ostatni odcinek autostrady A4 Rzeszów - Jarosław, stanowiący polski fragment szlaku E-40, jest planowany do oddania do ruchu latem 2016 r.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Witold Chomiczewski

Radca prawny, wspólnik w Lubasz i Wspólnicy - Kancelaria Radców Prawnych sp.k. Specjalizuje się w prawie IT i nowych technologii, ma bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z e-commerce, doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym, przygotowuje umowy dotyczące SEO/SEM, reklamy RTB, prawa autorskiego w Internecie. Wspiera przedsiębiorców internetowych, a zwłaszcza portale w sprawach związanych z odpowiedzialnością za cudze treści. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych dotyczących problematyki prawa autorskiego, Internetu oraz prawa gospodarczego. Brał udział w projekcie na zlecenie Komisji Europejskiej, Study on Liability of Internet Intermediaries, który dotyczył dyrektywy o handlu elektronicznym. Pełnomocnik ds. Legislacji Izby Gospodarki Elektronicznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »