reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > W Wielkopolsce zmodernizują ponad 122 km dróg lokalnych

W Wielkopolsce zmodernizują ponad 122 km dróg lokalnych

W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (NPPDL) w roku 2015, w Wielkopolsce zostanie zmodernizowanych ponad 122 km dróg gminnych i powiatowych.

Region otrzymał 82,77 mln zł dotacji na inwestycje z NPPDL.

Na ostatecznej liście rankingowej NPPDL w Wielkopolsce znalazło się 46 projektów. Lista czeka teraz na zatwierdzenie przez ministra administracji i cyfryzacji.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek zapowiedział w środę na konferencji prasowej, że w przyszłym roku zrealizowanych zostanie więcej inwestycji, niż wynika to z listy. „Zawsze na przetargach mamy oszczędności rzędu 30 proc. Pieniądze te dzielimy na następne wnioski” – powiedział.

„To bardzo ważny program, który poprzez poprawę infrastruktury drogowej podnosi jakość życia mieszkańców, komunikację, dojazd do pracy” – dodał Florek.

W przyszłym roku z NPPDL powiat poznański za prawie 5 mln zł chce rozbudować fragment drogi z Dopiewa do Poznania. W Turku zaplanowano połączenie układu dróg gminnych z trasą powiatową - wartość inwestycji to ok. 4,5 mln zł.

W Wielkopolsce w latach 2009-2014 samorządy otrzymały z NPPDL ponad 335 mln zł dotacji. Dzięki programowi zmodernizowano ponad 840 km dróg, zrealizowano 348 inwestycji.

Zobacz też: Kiedy skończą budować obwodnicę Marek?

Wojewoda zapowiedział, że program ma być kontynuowany w następnych latach. „W przyszłym roku kończymy II etap NPPDL, ale to nie oznacza, że kończymy program. Jest przygotowywana zmiana w ustawie o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, która przewiduje kontynuację inwestycji w drogi lokalne w latach 2016-2025” - poinformował Florek.

Głównym kryterium przy wyborze projektów w NPPDL jest poprawa bezpieczeństwa ruchu. Samorządy mogły starać się o dotację w wysokości do 50 proc. inwestycji drogowych planowanych na 2015 rok. Maksymalna kwota dofinansowana jednego projektu mogła wynieść 3 mln zł. Gminy, w tym miasta na prawach powiatu, mogą skorzystać z dofinansowania tylko jednego zadania, a powiaty ziemski - nie więcej niż dwóch. (PAP)

pil/ mhr/

Zobacz też: Zachodnia obwodnica Radomia - kiedy koniec przetargu?

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Przybysz

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama