reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Zachodnia obwodnica Radomia - kiedy powstanie?

Zachodnia obwodnica Radomia - kiedy powstanie?

Zachodnia obwodnica Radomia w ciągu trasy S7 to jeden z najbardziej wyczekiwanych odcinków dróg ekspresowych w kraju. GDDKiA w końcu otworzyła oferty przetargowe, a 29 lipca 2015 r. podpisano umowę na budowę wyczekiwanego odcinka drogi S7. Kiedy zakończy się budowa?

Przetarg na budowę zachodniej obwodnicy Radomia

Trasa numer 7 łącząca Gdańsk z Rabką to jeden z najpopularniejszych szlaków drogowych w Polsce. A w jej ciągu, jednym z najbardziej obciążonych ruchem samochodowym odcinków jest ten przebiegający przez Radom.

Zachodnia obwodnica Radomia ma zostać wybudowana w ciągu trasy ekspresowej S7, drogi od lat wyczekiwanej przez miliony kierowców ale rodzącej się w bólach, ze znacznymi opóźnieniami.

Budowa niespełna 25 kilometrowego odcinka omijąjącego Radom miała się rozpocząć w 2010 r. Niestety w wyniku redukcji środków na inwestycje drogowe, rozpoczęty pięć lat temu przetarg został anulowany.

Zobacz też: Elektroniczny pobór opłat za autostrady już za rok?

Szczęśliwie w sierpniu 2013 r. GDDKiA ogłosiła kolejny przetarg, który ma wyłonić wykonawcę zachodniej obwodnicy Radomia. Obecnie na ukończeniu jest drugi etap przetargu, do którego zostało zaproszonych 14 przedsiębiorstw, wyłonionych po zakończeniu pierwszego etapu procedury przetargowej.

Według informacji pojawiających się w mediach ostateczny wykonawca miał zostać poznany we wrześniu 2014 r. Ale w związku z wieloma zapytaniami ze strony biorących udział w przetargu, termin kończący składanie ofert został już kilkukrotnie przełożony. Jedna z najnowszych informacji podawała, że oferenci mają czas na złożenie dokumentów do 30 października.

Grafika: materiały prasowe GDDKiA

Zobacz też: Projekt programu budowy dróg w nowej perspektywie unijnej

Kiedy koniec przetargu na zachodnią obwodnicę Radomia?

Zapytaliśmy o to rzecznika prasowego GDDKiA, Jana Krynickiego: "Termin składania ofert został przesunięty na 5 grudnia 2014 roku. Wynika to z potrzeb zgłaszanych przez Branżę, która postulowała o rozłożenie w czasie otwarć toczących się postępowań w GDDKiA, w tym przypadku w Oddziale GDDKiA w Warszawie."

"Przesunięcie terminu otwarcia ofert na budowę obwodnicy Radomia dało firmom ubiegającym się o zlecenie więcej czasu na dopracowanie ofert. Mamy nadzieję, że pozwoli to na jak najlepsze przygotowanie ofert i późniejszą, sprawną i bezproblemową realizację kontraktu. Reasumując, chodzi o to aby potencjalni Wykonawcy mieli wszelkie informacje do tego aby dobrze oszacować wartość kontraktu w sposób adekwatny do koniecznego nakładu pracy. Obecnie potencjalni wykonawcy zadali już ponad 500 pytań, na które GDDKiA musi udzielić odpowiedzi jeszcze przed terminem składania ofert." - dodał Krynicki.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

adw. Agata Stanilewicz-Krzysztofiak

Partner Kancelarii Kawczyński i Kieszkowski Adwokaci i Radcowie Prawni sp. p. www.kklaw.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama