reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Podróż autostradą z Yanosikiem

Podróż autostradą z Yanosikiem

Podróż autostradą wydaję się być łatwa i przyjemna, ale zdarzają się sytuacje naprawdę trudne a nawet niebezpieczne. Twórcy programu Yanosik zaadaptowali do niego kilka przydatnych w trakcie jazdy autostradą funkcji.

Informacje z autostrady w zasięgu ręki!

Aplikacja Yanosik jest szeroko znana w społeczności kierowców, głównie za sprawą swojej podstawowej funkcji – komunikatora, dzięki któremu mogą oni informować się wzajemnie o sytuacji na drodze. Yanosik to jednak nie tylko komunikator, ale również wielofunkcyjny asystent kierowcy. Obok takich funkcji jak nawigacja online omijająca korki, czy podgląd cen na stacjach paliw, pojawiło się kolejne udogodnienie dla kierowców. Dzięki współpracy z Autostradą Wielkopolską S.A. oraz Autostradą Eksploatacją S.A., powstała zupełnie nowa funkcja – asystenta kierowcy na autostradzie. Unikatowy projekt obejmuje fragment autostrady A2 – na odcinku Świecko – Konin.

Zobacz też: Planowana sieć dróg w 2014 roku

Wygodna i bezpieczna podróż

Już teraz dla użytkowników aplikacji poruszających się po autostradzie udostępniono część funkcji. Użytkownicy zostaną powiadomieni o wjeździe oraz wyjeździe z koncesyjnego odcinka A2. Po wjeździe na autostradę w Yanosiku pojawia się ikona, której kliknięcie powoduje wyświetlenie najważniejszych informacji takich jak kontakt, zjazdy czy opłaty. Bardzo istotnym udogodnieniem z punktu widzenia kierowcy jest reagowanie przez aplikację na zmniejszenie prędkości pojazdu do pewnej wartości (oczywiście z wyłaczeniem takich miejsc jak MOP, PPO, czy zjazdy i wjazdy). Poinformuje ona wówczas kierowcę, na którym kilometrze autostrady się on znajduje, jak również wyświetli numer kontaktowy do Centrum Zarządzania Autostradą. Dzięki temu kierowca nie jest zmuszony do udania się do kolumny alarmowej, co może być kłopotliwe przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, tylko może skontaktować się z Centrum Zarządzania Autostradą bezpośrednio z samochodu.

Może się zdarzyć, że w takiej kryzysowej sytuacji kierowca zapomni o wykonaniu obowiązkowych czynności, ale i temu aplikacja może zaradzić. Przypomni ona kierowcy o konieczności włączenia świateł awaryjnych i ustawienia trójkąta ostrzegawczego, co zaoszczędzi mu kłopotów z mandatami, ale przede wszystkim pomoże w zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. – Takie wsparcie w sytuacji stresowej na pewno zwiększa poczucie bezpieczeństwa kierowcy, jak również komfort jego podróżowania – mówi J. Wesołowski, Neptis S.A. – A to dopiero początek wdrażania nowej funkcji, dla której przewidzieliśmy jeszcze wiele przydatnych kierowcom opcji. – dodaje.

Nowość na rynku tego typu aplikacji

Warto nadmienić, że jest to jedyny taki projekt w Europie, który łączy informowanie o sytuacji na autostradzie z tak dużą społecznością kierowców, a ta stale rośnie. W ostatnim czasie padł kolejny rekord liczby użytkowników online (korzystających z Yanosika w tym samym czasie), który wyniósł już prawie 86 tysięcy. To 2 razy tyle ile przed rokiem o tej samej porze. Projekt emitowania komunikatów z autostrady
w Yanosiku jest o wiele bardziej nowoczesny niż popularny na zachodzie system TMC, stosowany
w fabrycznych radiach samochodowych. Producenci aplikacji postanowili od razu pójść o krok dalej. Warto też nadmienić, że Yanosik jest jedynym partnerem Autostrady Wielkopolskiej S.A. oraz Autostrady Eksploatacji S.A. w tej konkretnej dziedzinie.

Zobacz też: Drony będą sprawdzać jakość dróg w Polsce?

Otrzymujemy automatyczne powiadomienie o każdym zgłoszeniu z systemu Yanosik, które miało miejsce na całym 255-km odcinku autostrady Świecko – Konin i jednocześnie sami  dostarczamy do niego ważnych informacji dla podróżnych. mówi Z. Kwiatkowska, Autostrada Wielkopolska S.A. Pozwala to na szybszą wymianę informacji między Centrum Zarządzania Autostradą a kierowcami. dodaje.

Funkcja asystenta kierowcy na autostradzie dostępna jest już dla użytkowników aplikacji na Androidzie. Wkrótce pojawi się również na systemie iOS oraz Windows Phone.

Źródło: materiały prasowe Creandi.pl

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Łazowa

Konsultant projektów rekrutacyjnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama