reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Planowana sieć dróg w 2014 roku

Planowana sieć dróg w 2014 roku

W 2014 roku do użytku ma być oddanych kilka kluczowych tras łączących duże miasta Polski, m.in. Warszawę z Wrocławiem czy Gdańsk z Łodzią. Oto nowe autostrady i drogi ekspresowe, którymi kierowcy powinni jeździć już na początku 2015 roku.

Rok 2014 powinien przynieść kilka wyraźnych usprawnień w komunikacji drogowej naszego kraju. Po pierwsze jeszcze przed wakacjami ma zostać oddany do użytku cały odcinek autostrady A1 pomiędzy Włocławkiem a Toruniem, który obecnie jest budowie. Trasa przebiegać będzie na tym odcinku na terenie następujących gmin: Wielka Nieszawka, Aleksandrów Kujawski, Raciążek, Waganiec, Lubanie, Brześć Kujawski, Włocławek, Choceń, Kowal.

Do połowy 2014 roku ma być gotowy także odcinek A1 (Świerklany-Gorzyczki) biegnący od granicy polsko-czeskiej aż do Katowic. Szkoda, że nadal nie rozpoczęto prac na niezwykle ważnej części A1 ciągnącej się od Pyrzowic, przez Częstochowę aż do węzła Bełchatów pod Piotrkowem Trybunalskim.

Zobacz też: Autostrada A1 Czerniewice - Brzezie – Kowal : w budowie

Jeszcze przed wakacjami GDDKiA zapowiada także, że trasa S3 do Gorzowa Wielkopolskiego będzie w pełni gotowa, co umożliwi dotarcie do tego miasta bezpośrednio z autostrady A1.

Do końca 2014 roku oddane mają być także:

- cała autostrada A4 (obecnie trwają pracę we wschodniej jej części);

- droga ekspresowa S8 na odcinku Warszawa – Wrocław;

-obwodnica Lublina;

-krótki fragment obwodnicy Augustowa czyli drogi S61.

Zobacz też: Autostrada A1 - aktualności

Prace nad poprawą infrastruktury drogowej w naszym kraju trwają. Zapomniany przez władze wschód Polski powoli nadrabia zaległości. Dobrze, że priorytety na kolejne lata 2014-2018 zakładają rozbudowę sieci dróg ekspresowych właśnie na wschodzie Polski. Do tych najważniejszych tras należą drogi S17 (Warszawa-Lublin), S8 (Warszawa-Białystok) i S7 (Warszawa-Kraków). W perspektywie tych 4 lat nadal jednak brakuje dokończenia tras tranzytowych ciągnących się z zachodu na wchód (trasy S12 i S17 nie będą gotowe w 2018 roku w całości).

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Michał Kołodziejczyk

Adwokat, ekspert w zakresie sądowego postępowania cywilnego i karnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama