reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Zakończono I etap obwodnicy Darłowa

Zakończono I etap obwodnicy Darłowa

Pierwszy etap budowy obwodnicy Darłowa (Zachodniopomorskie) został zakończony. Ma on połączyć wschodnią i zachodnią część miasta omijając centrum.

Etap ten kosztował 6,45 mln zł i polegał na przedłużeniu o 1 km ulicy Sportowej, położonej w północno-wschodniej części miasta.

Nowa droga o szerokości 7m wraz z przylegającą do niej ścieżką rowerową i chodnikiem, została zbudowana w ramach realizacji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Państwo na tę inwestycje przekazało miastu 3 mln zł. Resztę sfinansował urząd miasta.

Zobacz też: Nagroda dla GGDKiA za system ViaTOLL

Drugi etap, który Darłowo chce realizować w przyszłym roku, ma polegać na połączeniu leżących w zachodniej części miasta ulic Wojska Polskiego z Portową. Samorząd stara się o dofinansowanie tej części inwestycji z funduszy unijnych. Decyzja w sprawie wsparcia jest spodziewana jeszcze w tym roku.

Zobacz też: 30 sztuk Mitsubishi L200 dla budowniczych A2

Trzeci etap polegający m.in. na budowie w północnej części miasta wiszącego mostu o rozpiętości 44 m nad rzeką Wieprzą, ma wykonać Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Dokładny termin realizacji tej części nie jest jeszcze znany. Władze miasta planują jednak, że cała trasa będzie gotowa do 2015 roku.

Zobacz też: Autostrada A2 lada chwila otwarta

Cała obwodnica ma mieć długość ok. 4 km Skróci ona o połowę czas przejazdu między zachodnią i wschodnią częścią miasta. Obecnie jedyne połączenie tych dwóch dzielnic prowadzi przez centrum Darłowa.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Pierwszy etap budowy obwodnicy Darłowa (Zachodniopomorskie) został zakończony.
Pierwszy etap budowy obwodnicy Darłowa (Zachodniopomorskie) został zakończony.

Ulga na złe długi w VAT i podatkach dochodowych59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama