reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Technika jazdy > Bezpieczeństwo > System nagradzania kierowców za bezpieczną jazdę forDrivers

System nagradzania kierowców za bezpieczną jazdę forDrivers

Nagradzanie kierowców za bezpieczną jazdę jaką zaproponowali twórcy aplikacji forDrivers to nowy sposób na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Czy ten ciekawy i niesztampowy pomysł na dotarcie do wyobraźni kierowców i ograniczenie liczby zdarzeń drogowych ma rację bytu w naszym kraju? Na czym dokładnie ma on polegać?

Kierowcy będą nagradzani za bezpieczną jazdę

Zamiast mandatów za przekraczanie prędkości – nagrody za jazdę zgodnie z przepisami. A do tego praktyczne porady zwiększające bezpieczeństwo na drodze. Pojawił się pomysł, który ma szansę zmienić mentalność polskich kierowców. I to w sposób bezbolesny.

Zdobywanie punktów, odznak i nowych umiejętności za wykonanie powierzonych zadań to rozwiązanie znane od lat. Grywalizację z powodzeniem stosują twórcy gier komputerowych
i aplikacji mobilnych. Są wśród nich takie tuzy jak Google, Facebook, Forsquare czy Zynga. Część firm idzie o krok dalej, oferując nie tylko wirtualne, ale i realne nagrody, które – jak dowodzą badania – zwiększają zaangażowanie użytkowników i podnoszą skuteczność systemu motywacyjnego.  

Pomysł ten postanowił wykorzystać warszawski start-up i to w dziedzinie, która na pierwszy rzut oka nie kojarzy się z grywalizacją. Chodzi o motywowanie kierowców do bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

Zobacz też: Darmowe aplikacje na telefon do omijania korków

„O bezpieczeństwie na drodze, a także skutkach brawurowej jazdy, mówiło się już wielokrotnie. Niestety kampanie i spoty reklamowe nie przyczyniły się w zadowalającym stopniu do zmniejszenia liczby wypadków i kolizji. Postanowiliśmy więc zastąpić metodę straszenia i karania rozwiązaniem, które ma znacznie większe szanse przynieść pozytywny skutek, czyli nagradzaniem” – wyjaśnia Marcin Brysiak, pomysłodawca i założyciel forDrivers, twórcy mobilnej aplikacji.

Aplikacja forDrivers: jak działa?

Zabawa w forDrivers zaczyna się w momencie uruchomienia silnika samochodu. Kierowca za każde bezpieczne zachowanie na drodze zostaje nagrodzony punktami oraz otrzymuje na swoim smartfonie motywujący komunikat i wirtualną odznakę. „Nasza aplikacja przewiduje nagradzanie użytkowników nie tylko za dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów, ale także uwzględnia bezpieczny przejazd w terenie zabudowanym, w pobliżu szkoły, dostosowanie się do warunków atmosferycznych. Użytkownicy mogą sami ustalić, jak długo będzie trwało wyzwanie. Zdobyte punkty wymieniane są na nagrody: kawę, posiłek, voucher do kina, zniżki u naszych partnerów handlowych. Głównymi nagrodami będą smartfony oraz samochód” – mówi Marcin Brysiak.

Zaznacza, że motywowanie uczestników ruchu drogowego do przestrzegania przepisów poprzez rywalizację ma szansę nie tylko uatrakcyjnić podróż, ale zmotywować do zdjęcia nogi z gazu i zachęcić do promowania bezpieczeństwa wśród znajomych. W efekcie bezpieczne jeżdżenie ma stać się trendy, choć obecnie kojarzone jest z zawalidrogami
i opresjami w postaci rosnącej liczby fotoradarów, odcinkowych pomiarów prędkości czy podnoszeniem stawek mandatów.

O tym, że grywalizacja w służbie kierowców nie jest rozwiązaniem abstrakcyjnym, świadczy chociażby zaangażowanie się w nią firmy Link4. Ubezpieczyciel zapowiedział wykorzystanie pomysłu bazującego na zdrowej konkurencji w ofercie bazującej na telematyce, czyli zdalnym monitorowaniu stylu jazdy kierowców. Rozwiązanie to, przygotowywane z myślą
o flotach samochodowych, ma zadebiutować jesienią.

Artykuł przygotował Maciej Pobocha ekspert Connected Life Communication Group

Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami dotyczącymi zasad na jakich działa aplikacja forDrivers oraz w jaki sposób zmienić swój styl jazdy by otrzymać cenne nagrody, koniecznie zobacz nasz szczegółowy materiał na ten temat:

Zobacz też: Jak działa aplikacja forDrivers?

reklama

Czytaj także

Aktualizacja: 27.08.2015

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Aplikacja na telefon forDrivers poprzez system nagród na na celu zmobilizować kierowców do ostrożniejszej jazdy samochodem, zgodnej z zasadami ruchu drogowego.
Aplikacja na telefon forDrivers poprzez system nagród na na celu zmobilizować kierowców do ostrożniejszej jazdy samochodem, zgodnej z zasadami ruchu drogowego.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

INDEPENDENT TAX ADVISERS Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.

Doradcy podatkowi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama