| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Technika jazdy > Bezpieczeństwo > Jak działa aplikacja forDrivers?

Jak działa aplikacja forDrivers?

Aplikacja forDrivers ma celu nagradzać przepisową jazdę kierowców. W zależności od stylu jazdy kierowcy i respektowania przez niego przepisów ruchu drogowego będzie otrzymywał on określoną ilość punktów, które później będzie mógł wymienić na nagrody.

Edukować kierowców poprzez nowoczesną aplikację

Założenia programu forDrivers wydają się być jasne i klarowne, jednak po głębszej analizie informacji dotyczących aplikacji forDrivers okazało się, że pytań i wątpliwości co do sposobu jej działania jest naprawdę sporo. Postanowiliśmy zebrać je wszystkie i poprosić eksperta zajmującego się projektowaniem aplikacji forDrivers, aby dokładnie opisał nam działanie programu.

Okazuje się, że forDrivers to zaskakująco przemyślana aplikacja. W trakcie jej tworzenia programiści uwzględnili naprawdę sporo czynników, które mogą precyzyjnie określić styl jazdy kierowcy. Program potrafi np. rozróżniać szczególnie ważne ograniczenia prędkości ustawione obok szkół czy kościołów i przyznawać zdecydowanie więcej punktów tym kierowcom, którzy ograniczą prędkość obok nich, będąc przy tym nieco bardziej pobłażliwym dla tych kierujących, którzy delikatnie przekroczą dozwoloną prędkość na autostradzie.

Aplikacja forDrivers potrafi zatem kategoryzować poziom niebezpieczeństwa w zależności od miejsca i danej sytuacji na drodze. Jej możliwości są jednak dużo większe.

Na jakich systemach operacyjnych działa aplikacja „forDriver” ? Czy jest ona płatna i czy wymaga stałego połączenia internetowego?

Startujemy z Androidem ze względu na największy udział w rynku, który według Penetracja smartfonów w Polsce (ogółem). Źródła: Badania własne TNS Polska. Maj 2015. Mobile Life 2012, N=502; Mobile Life 2013, N=915, Omnibus – badanie cykliczne realizowane dwa razy w miesiącu na N=1000, Connected Life 2014, N=979; podstawa Polacy) wynosi 65%. W drugim etapie pojawi się wersja na systemy iOS (3%) i Windows Phone (16%).

Aplikacja forDrivers jest bezpłatna i wymaga połączenia z internetem, natomiast nasi architekci przewidzieli sytuację gdy nie ma zasięgu sieci lub jego limit przyznany przez operatora się wyczerpał – w takiej sytuacji zadziałają mechanizmy, które pozwolą na późniejszą synchronizację danych. Nasi klienci w ten sposób są zabezpieczeni przed utratą tak ważnych dla nich punktów grywalizacyjnych.

Czy aplikacja posiada wbudowaną nawigację? Jeśli nie, to na jakiej podstawie określa ona, że pojazd znajduje się na drodze z ograniczeniem prędkości?

Aplikacja nie posiada opcji nawigowania, ponieważ nie jest nawigacją. Zastosowano w niej zintegrowane podkłady mapowe z naniesionymi warstwami danych dotyczących np. ograniczeń prędkości, rodzaju drogi, ale również POI takich jak szkoły, gdzie w grywalizacji będziemy ustawiać zadanie związane z odpowiednimi zachowaniami kierowców, którzy będą zbliżali się do danego POI i przejeżdżali obok niego.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »