| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Wnętrze > Ford Scorpio: Demontaż poduszki powietrznej

Ford Scorpio: Demontaż poduszki powietrznej

Chcąc zdjąć kierownicę lub naprawić wypiętą wtyczkę, musimy najpierw wymontować poduszkę powietrzną. Mogłoby się to wydawać łatwe, jednak należy zachować ostrożność podczas demontażu.

Pracę zaczynamy od wypięcia akumulatora. Zamiast tego, możemy wyjąć bezpiecznik F27. Jednak nie polecamy tego rozwiązania, najbezpieczniej jest zdjąć klemy z akumulatora. Wówczas mamy pewność, że odłączone zostało główne źródło prądu.

Zobacz również: Jak zamontować uszczelkę podgłowicową?

Wszystkie śruby będziemy wykręcać za pomocą klucza Torx 25. Zaczynamy od obrócenia kierownicy o 90 stopni. Zaglądamy z tyłu kierownicy i widzimy dwie dziury po bokach kierownicy i jedną obok obudowy. Wykręcamy śruby i przekręcamy kierownicę w drugą stronę w taką samą pozycję. Odkręcamy dwie śruby i mamy możliwość wyjęcia poduszki.

Zobacz również: Co może być przyczyną awarii pompy wodnej?

Łapiemy za jej górną część i odchylamy do siebie, zobaczymy żółtą wtyczkę, którą musimy odłączyć. Możemy teraz swobodnie wyjąć poduszkę z samochodu. Jeśli potrzebujemy zdjąć kierownicę odkręcamy śrubę znajdującą się po środku. Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności. Należy pamiętać o dokładnym wpięciu wtyczki poduszki, w innym przypadku auto będzie podawać komunikat o błędzie. Jedyne trudności, jakie mogą wystąpić to tylko z odkręceniem śrub trzymających poduszkę. Jednak jak już klucz „załapie” z wykręceniem nie ma problemów.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Finesia Consulting Sp. z o.o.

Usługi księgowe i kadrowo-płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »