| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Napęd > Czyszczenie przepustnicy – jak to zrobić w Renault Clio z silnikiem D4F?

Czyszczenie przepustnicy – jak to zrobić w Renault Clio z silnikiem D4F?

Jedną z przyczyn nierównej pracy silnika D4F w Renault Clio może być zabrudzona przepustnica, w której gromadzi się osad i ogranicza jej działanie. Czyszczenie przepustnicy w Renault Clio z jednostką napędową D4F można na szczęście przeprowadzić samemu.

Za pomocą klucza nasadowego 10mm z przedłużką i torxa 30 możemy zdemontować cały układ i dostać się do przepustnicy. Zaczynamy od zdemontowania obudowy filtra powietrza. Następnie rozpinamy przewód paliwowy, wtyczkę czujnika podciśnienia, wtyczkę cewki i przewód podciśnienia. Kluczem torx z przedłużką odkręcamy 4 śruby i 9 śrub kluczem 10mm mocujące kolektor z głowicą.

Zobacz też: Jak wyczyścić przepustnice w Renault Kangoo 1.2 16v?

Unosząc kolektor musimy wypiąć wiązkę przewodów sterowania przepustnicą, która znajduje się od strony filtra powietrza. Teraz rozpinamy dwie kości z serwomotoru przepustnicy i wyjmując najpierw zawleczki, wypinamy wtyczki wtryskiwaczy.Teraz możemy wyciągnąć kolektor, aby móc odkręcić Serwo-motor, który jest przykręcony czterema śrubami typu torx.

Czyszczenie przepustnicy w Renault Clio z silnikiem D4F powinno odbyć się najlepiej za pomocą małego i sztywnego pędzelka, maczanego często w benzynie. Przy tym zabiegu nie powinniśmy się nigdzie spieszyć i zrobić to bardzo dokładnie, usuwając cały osad. Przy okazji możemy jeszcze zrobić oględziny i sprawdzić, w jakim stanie jest uszczelka kolektora ssącego. Jeśli nosi jakieś ślady eksploatacji to ją również powinniśmy dokładnie wyczyścić benzyną. Teraz pozostaje tylko złożyć wszystko w odwrotnej kolejności i sprawdzić czy silnik pracuje tak, jak powinien.

Zobacz również: Jak wygląda prawidłowa obsługa silnika?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

opti.pl

Księgowość online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »