| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Napęd > Jak wyczyścić przepustnice w Renault Kangoo 1.2 16v?

Jak wyczyścić przepustnice w Renault Kangoo 1.2 16v?

Przyczyną nierównej pracy motoru, w Renault z tym silnikiem może być zanieczyszczona przepustnica. Na szczęście jest to proste zadnie. Do wyczyszczenia potrzebować będziemy kilku narzędzi oraz godzinę wolnego czasu.

Czyszczenie przepustnicy w Renault Kangoo 1,2 16v zaczynamy od odkręcenia układu paliwowego. Wykonujemy to za pomocą klucza nasadowego 10mm z przedłużką i torksa 30. Następnie przechodzimy od zdemontowania obudowy i filtra powietrza. Teraz rozpinamy przewód paliwowy, odpinamy czujnik podciśnienia, gniazdo cewki i przewód podciśnienia.

Kluczem torks z przedłużką, odkręcamy cztery śruby, oraz kluczem 10mm dziewięć śrub mocujących kolektor z głowicą.

zobacz również: Jak działa wtryskowe zasilanie silników o zapłonie iskrowym?

Podnosząc kolektor należy rozpiąć wiązkę przewodów sterowania przepustnicą, znajdującą się po stronie filtra. Rozpinamy dwie kości z serwo-motoru przepustnicy, i wyjmując najpierw zawleczki, wypinamy wtyczki wtryskiwaczy. Teraz trzeba wyciągnąć kolektor, aby móc odkręcić serwo-motor, który jest przykręcony czterema śrubami typu torks.

Czyszczenie przepustnicy, powinno odbyć się za pomocą małego pędzelka nasączonego benzyną. Należy zrobić to bardzo dokładnie usuwając cały osad. Dla pewności możemy sprawdzić w jakim stanie jest uszczelka kolektora ssącego. Zapewne będzie również zabrudzona, więc ją również powinniśmy dokładnie wyczyścić benzyną. Na koniec pozostaje tylko złożyć wszystko w analogicznej kolejności i sprawdzić czy silnik pracuje równo.

Zobacz też: Renault Kangoo: wymiana przednich reflektorów – krok po kroku

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza FORUM r.pr. K. Piluś i s-ka sp.k.

Masowe odzyskiwanie wierzytelności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »