| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Klimatyzacja > Jak odgrzybić klimatyzację w Hondzie Civic?

Jak odgrzybić klimatyzację w Hondzie Civic?


Czytając ten poradnik dowiesz się jak odgrzybić klimatyzację w Hondzie Civic. Podstawa, to dokładanie odgrzybienie. Wtedy możemy być pewni, że przykry zapach z nawiewów zostanie usunięty.

Kupujemy nowy filtr przeciwpyłkowy. Najlepiej zdecydować się, na odmianę z aktywnym węglem. Jest droższy, ale zapewnia lepszą filtracje powietrza. Pierwszy krok, to demontaż filtra pyłkowego. W tym modelu znajduje się za schowkiem. Demontujemy go i czyścimy miejsce, w którym się znajdował. Teraz przystępujemy do odkręcenia mocowań dmuchawy. Odkręcamy 3 śrubki pod schowkiem i wyjmujemy cały wiatrak, czyścimy go dokładnie. W miejsce gdzie jest filtr aplikujemy piankę do czyszczenia. Teraz przechodzimy do nawiewów. W każdy z nawiewów wkładamy wężyk tak głęboko jak się da.

Zobacz również: Czym różni się autoklimatyzacja od klimatyzacji automatycznej czy Climatronica?

Aplikujemy tyle preparatu, aby piana wypełniła szczelnie nawiew.

Nie należy się martwić dużą ilością piany. Jak da się zauważyć, będzie ona szybko znikała. Preparat również dozujemy w rurkę znajdująca się od strony komory silnika (20 cm pod półką akumulatora). Jest zagięta pionowo w dół, służy do odprowadzania pary wodnej. Podczas aplikowania w nawiew na nogi należy uważać. Dotyczy to nawiewów od strony kierowcy. Jeżeli za głęboko wprowadzimy wężyk, to możemy zabrudzić dywanik pasażera. Po zaaplikowaniu środka w każdy z nawiewów zamykamy auto na 6 minut i czekamy

Nie należy po zaaplikowaniu środka do nawiewów siedzieć w środku lub uruchamiać wentylatora.

Po tym czasie, otwieramy auto i włączamy nawiew na drugi bieg i przełączamy na poszczególne strefy np. nogi, twarz. Pozostało nam tylko zamontować filtr przeciwpyłkowy. Teraz przy każdym załączeniu nawiewów nie będzie czuć przykrego zapachu.

Zobacz również: Czy można zamontować Climatronic w miejsce klimatyzacji manualnej?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Wernik

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »