| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Drobne naprawy > Jak opróżnić zbiornik paliwa?

Jak opróżnić zbiornik paliwa?

W zbiorniku paliwa niekiedy może zgromadzić się woda, która w większej ilości może zagrażać pracy silnika i powodować korodowanie baku. Może nam się też zdarzyć, że zatankujemy niewłaściwe paliwo, dlatego podpowiadamy, jak opróżnić zbiornik.

W niektórych samochodach producent przewidział sytuację, w której będziemy musieli opróżnić zbiornik paliwa i na jego dnie umieścił specjalny korek spustowy. Możemy go poszukać i jeśli go odnajdziemy, zadanie będzie bardzo proste. Należy przede wszystkim podstawić pod bak odpowiednie naczynie, które zmieści przewidywaną przez nas ilość paliwa. Znalezienie takiego zbiornika może być trudne, jeśli nasz bak jest całkowicie wypełniony. Jeśli nie, prawdopodobnie wystarczy bardzo duża miska. Przed opróżnieniem baku załóżmy okulary ochronne, aby benzyna lub olej napędowy nie miały szansy na kontakt z oczami.

Zobacz również: Czym grozi woda w paliwie?

Możemy też odszukać przewód paliwowy wyprowadzony z baku i odłączyć go. W tym przypadku również musimy zabezpieczyć się pojemnym naczyniem, które pomieści całe wyciekające paliwo. Niestety, ta metoda nie jest w 100% skuteczna, gdyż przewód paliwowy raczej nie jest montowany przy dnie baku, więc nie opróżnimy go całkowicie.

Możemy również umieścić w baku długi przewód gumowy tak, aby wystawał na zewnątrz poniżej poziomu, w którym zlokalizowaliśmy dno baku. Taki przewód powinniśmy umieścić w zbiorniku, który pomieści całe odsysane paliwo. Do przewodu możemy włożyć np. gruszkę lekarską i zassać w ten sposób benzynę. Jeśli umieścimy koniec przewodu na zewnątrz baku, ale poniżej jego dna, paliwo będzie swobodnie wyciekać.

Zobacz również: Jak wymontować uszkodzony zbiornik paliwa?

Nigdy nie należy zasysać paliwa ustami! Poważnie zagraża to naszemu zdrowiu w przypadku połknięcia, a nawet, jeśli nie połkniemy paliwa, ale dostanie się ono do ust, może bardzo uszkodzić zęby.

Z pewnością nie należy liczyć na to, że zużyjemy całe paliwo z baku np. wraz ze znajdującą się w nim wodą. Taki pomysł mógłby skończyć się zatarciem pompy paliwowej, w nowoczesnych samochodach z resztą montowane są już specjalne systemy bezpieczeństwa, odłączające dopływ paliwa w momencie, kiedy występuje ryzyko zatarcia pompy.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »