| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Drobne naprawy > Jak naprawiać otarcia podwozia?

Jak naprawiać otarcia podwozia?

Naprawa porysowanego podwozia nie jest skomplikowana, dlatego można wykonać ją samodzielnie, bez ponoszenia kosztów w warsztacie. Podpowiadamy jak to zrobić.

Na początku ustalmy dokładnie, gdzie podwozie naszego samochodu jest uszkodzone. Następnie dokładnie umyjemy to miejsce, gdyż wszelkie zabrudzenia mogą zniweczyć nasze późniejsze wysiłki. Do naprawy przystępujemy, gdy oczyszczone miejsce jest już całkowicie suche.

Po pierwsze, musimy się zdecydować, czy uszkodzenie zabezpieczymy farbą, czy preparatem zwanym bitex. Drugie rozwiązanie jest lepsze, gdyż zapewnia bardzo dobrą ochronę przed korozją. Po dłuższym czasie miejsce naprawy stanie się niewidoczne. Po nałożeniu biteksu czekamy, aż masa wyschnie.

Zobacz również: Jak zlokalizować i usunąć podejrzane stuki w komorze silnika?

W międzyczasie możemy zająć się naprawą elementów przykręconych do płyty podwozia. Uderzenie podwoziem może też uszkodzić zawieszenie, np. punkty mocowania elementów i doprowadzić do powstania korozji. Takie miejsca również należy zabezpieczyć. Zaczynamy od dokładnego wyczyszczenia elementu papierem ściernym. Jeśli część została wygięta, możemy spróbować przywrócić jej poprzedni kształt. Następnie przystępujemy do malowania, najlepiej farbą antykorozyjną w sprayu, lub też sprayem miedziowym sprawdzającym się przy zabezpieczaniu spawów.

Wszystkie masy zabezpieczające i farby nakładamy na idealnie czyste i odtłuszczone powierzchnie, dzięki czemu unikniemy powstawania rdzy.

Wykonanie tych czynności jest stosunkowo proste i nie wymaga posiadania skomplikowanych i drogich narzędzi. Nawet jeśli w nic nie uderzyliśmy, warto od czasu do czasu obejrzeć podwozie.

Zobacz również: Jak zabezpieczyć silnik przed uszkodzeniami mechanicznymi?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Russell Bedford Poland Sp. z o.o.

Grupa doradcza Russell Bedford jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych Russell Bedford International, zrzeszających prawników, audytorów, doradców podatkowych, księgowych, finansistów oraz doradców biznesowych. Russell Bedford doradza klientom w ponad 90 krajach na całym świecie. Grupa posiada ponad 290 biur i zatrudnia ok. 7.000 profesjonalnych doradców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »