reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Drobne naprawy > Jak naprawiać otarcia podwozia?

Jak naprawiać otarcia podwozia?

Naprawa porysowanego podwozia nie jest skomplikowana, dlatego można wykonać ją samodzielnie, bez ponoszenia kosztów w warsztacie. Podpowiadamy jak to zrobić.

Na początku ustalmy dokładnie, gdzie podwozie naszego samochodu jest uszkodzone. Następnie dokładnie umyjemy to miejsce, gdyż wszelkie zabrudzenia mogą zniweczyć nasze późniejsze wysiłki. Do naprawy przystępujemy, gdy oczyszczone miejsce jest już całkowicie suche.

Po pierwsze, musimy się zdecydować, czy uszkodzenie zabezpieczymy farbą, czy preparatem zwanym bitex. Drugie rozwiązanie jest lepsze, gdyż zapewnia bardzo dobrą ochronę przed korozją. Po dłuższym czasie miejsce naprawy stanie się niewidoczne. Po nałożeniu biteksu czekamy, aż masa wyschnie.

Zobacz również: Jak zlokalizować i usunąć podejrzane stuki w komorze silnika?

W międzyczasie możemy zająć się naprawą elementów przykręconych do płyty podwozia. Uderzenie podwoziem może też uszkodzić zawieszenie, np. punkty mocowania elementów i doprowadzić do powstania korozji. Takie miejsca również należy zabezpieczyć. Zaczynamy od dokładnego wyczyszczenia elementu papierem ściernym. Jeśli część została wygięta, możemy spróbować przywrócić jej poprzedni kształt. Następnie przystępujemy do malowania, najlepiej farbą antykorozyjną w sprayu, lub też sprayem miedziowym sprawdzającym się przy zabezpieczaniu spawów.

Wszystkie masy zabezpieczające i farby nakładamy na idealnie czyste i odtłuszczone powierzchnie, dzięki czemu unikniemy powstawania rdzy.

Wykonanie tych czynności jest stosunkowo proste i nie wymaga posiadania skomplikowanych i drogich narzędzi. Nawet jeśli w nic nie uderzyliśmy, warto od czasu do czasu obejrzeć podwozie.

Zobacz również: Jak zabezpieczyć silnik przed uszkodzeniami mechanicznymi?

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Podwozie wymagające konerwacji
Podwozie wymagające konerwacji

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

INDOS SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama