| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Czy armator morski może być operatorem intermodalnym i konkurencją dla spedycji?

Czy armator morski może być operatorem intermodalnym i konkurencją dla spedycji?

Odpowiedzią na potrzeby klientów jest oferta połączenia kolejowego jako przedłużenie transportu morskiego. Dzięki temu można otrzymać swoje kontenery od armatora w dogodnej dla siebie lokalizacji.

Transport kolejowy na dłuższych odcinkach to rozwiązanie efektywniejsze kosztowo w porównaniu do transportu drogowego. Ponadto, niweluje ryzyko utknięcia w korkach, co zapewnia terminowość dostaw, przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Powierzenie całego łańcucha dostaw jednemu operatorowi wpływa z kolei na poziom bezpieczeństwa przewożonego towaru, który w porównaniu z wieloetapowym procesem przeładunku jest zdecydowanie wyższy.

Tę gałąź transportu wyróżnia także wykorzystanie wyjątkowo ekologicznych rozwiązań. Mniejsze jednostkowe zużycie energii wiąże się z minimalnym obciążeniem środowiska naturalnego. Aspekt ten jest jednym z czynników szczególnie istotnych dla firmy takiej jak nasza, w której ekologia jest jednym z filarów działalności. 

Jednakże punktem wyjścia jest zawsze korzyść dla klienta. Jako armator transportujemy nadane produkty w sposób dużo bardziej wydajny i ekonomiczny, niż ma to miejsce w przypadku transportu drogowego. Dlatego zawsze staramy się dbać o relacje z operatorami logistycznymi.

Armator konkurentem spedycji

Spedytorzy postrzegani poniekąd jako konkurencja, coraz częściej okazują zainteresowanie naszymi produktami w imporcie (z dostawą do terminali lądowych). Na naszą korzyść przemawia fakt, że całość usługi transportowej oferuje jeden partner, czyli armator. Tym samym eliminowana jest konieczność organizacji transportu lądowego na własną rękę. 

W odniesieniu do cen frachtu, najistotniejsza dla klientów jest atrakcyjna cenowo oferta serwisu kolejowego. W naszym przypadku przewagę stanowi możliwość dysponowania całym pociągiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoferować wyjątkowo korzystne warunki. Te mogą być przez nich przełożone na efektywne kosztowo rozwiązania i determinują rozwój przedsiębiorstwa.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Anna Maziarz

Adwokat w UK (solicitor)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK