| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > W kwietniu wzrosła sprzedaż usług w transporcie

W kwietniu wzrosła sprzedaż usług w transporcie

W kwietniu sprzedaż usług w transporcie wzrosła o 9,2 proc. rok do roku - informuje Główny Urząd Statystyczny.

"W kwietniu sprzedaż usług w jednostkach transportu ogółem była o 9,2 proc. wyższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (przed miesiącem notowano wzrost o 5,3 proc., a przed rokiem -o 11,0 proc.)" - podał GUS.

Największy wzrost w transporcie samochodowym

Spośród grup o znaczącym udziale w transporcie ogółem największy wzrost sprzedaży wystąpił w transporcie samochodowym (o 13,5 proc.) oraz w magazynowaniu i działalności usługowej wspomagającej transport (o 9,3 proc.).

Niższa niż przed rokiem była natomiast sprzedaż usług w transporcie rurociągowym (o 10,5 proc.) oraz kolejowym (o 3,0 proc.).

Sprzedaż usług w jednostkach transportu ogółem zrealizowana w okresie styczeń-kwiecień była o 9,6 proc. wyższa niż przed rokiem. W maju ogólny klimat koniunktury w sekcji transport i gospodarka magazynowa jest oceniany nieco mniej pesymistycznie niż przed miesiącem.

"Wpływa na to poprawa negatywnych ocen bieżących popytu, sprzedaży i sytuacji finansowej.
Oczekiwania w zakresie popytu i sprzedaży są nieco ostrożniejsze od formułowanych w poprzednim miesiącu, przy utrzymywaniu się pesymistycznych ocen przyszłej sytuacji finansowej. Zwiększyła się skala planowanych ograniczeń zatrudnienia. Przewidywany jest wolniejszy niż w kwietniu wzrost cen usług transportowych" - napisano.

(PAP)

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Sikorska-Kowal

Starszy Specjalista ds. projektów HR w Grupie Tempo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »