| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Rolmako inwestuje w magazyn

Rolmako inwestuje w magazyn

Firma Rolmako, producent maszyn rolniczych oraz części zamiennych, buduje obiekt z halą magazynowo-produkcyjną. Budynek powstaje w Psarach Małych k/ Wrześni i będzie miał powierzchnię 5400 m. kw.

Obiekt zostanie wyposażony w innowacyjny system filtrowentylacji spawalniczej. Budowa magazynu pozwoli firmie Rolmako na realizację założonych planów biznesowych. Przygotowaniem koncepcji, pełnobranżowego projektu oraz wykonaniem obiektu zajmuje się firma Amwin.

Rolmako, to firma z Psar Małych k/Wrześni, która zajmuje się produkcją maszyn rolniczych oraz części zamiennych. Dodatkowo świadczy usługi z zakresu obróbki blach oraz realizuje indywidualne zamówienia na części nietypowe, w tym również do maszyn produkcji zagranicznej. 

Budowa hali magazynowej

Firma planuje inwestycję związana z budową dwukondygnacyjnego biurowca wraz z halą magazynowo-produkcyjną. Obiekt o łącznej powierzchni 5400m2, zostanie wykonany w technologii konstrukcji stalowej oraz obudowy lekkiej. Obudowy ścian zostanie wykonana w systemie płyt warstwowych, a dachu blacha/styropian/folia PVC. Dwunawowa hala, zostanie wyposażona w dwie suwnice o rozpiętości 28m i nośności 5t oraz innowacyjny system filtrowentylacji spawalniczej, który zapewni utrzymanie czystego powietrza na hali.

Dzięki temu rozwiązaniu na obiekcie zastaną zapewnione prawidłowe warunki pracy, co w efekcie przełoży się na większą wydajność i efektywność pracy spawacza. Ponadto rozwiązanie to, ma wpływ również na dłuższą żywotność urządzeń spawalniczych. Kolejną zaletą systemu filtrowentylacji, jest oszczędność ciepła i prostsza oraz tańsza eksploatacja w porównaniu z systemami wentylacji ogólnej, które nie są przystosowane do dymów spawalniczych. Przewidywany termin realizacji: 03/2012 - 10/2012.

źródło: Amwin

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Anita Pardej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »