| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Prologis: 1,7 miliona metrów kwadratowych wynajętej powierzchni w 2011 r.

Prologis: 1,7 miliona metrów kwadratowych wynajętej powierzchni w 2011 r.

Prologis, operator i deweloper obiektów dystrybucyjnych wynajął w 2011 roku, w Europie Środkowo-Wschodniej 1,7 miliona metrów kwadratowych powierzchni, z czego prawie 58% w Polsce. To o prawie 400 000 metrów kwadratowych więcej niż w roku poprzednim.

 Magazynowanie: Fuzja ProLogis z AMB Property Corporation

Miniony rok był ważny dla firmy nie tylko ze względu na pobicie rekordu wielkości wynajętej powierzchni w Europie Środkowo-Wschodniej, ale także ze względu na rekordową fuzję dwóch wiodących na świecie deweloperów powierzchni magazynowej.

Fuzja ProLogis i AMB Property Corporation, sfinalizowana w czerwcu ubiegłego roku, była największą tego typu transakcją na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Powstała nowa spółka – Prologis, Inc. – globalny właściciel, operator i deweloper obiektów dystrybucyjnych o łącznej powierzchni ponad 55,7 miliona metrów kwadratowych.

Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej

W 2011 roku Prologis uzyskał ponad 51% udział w rynku wynajmu powierzchni dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (dane z raportu CB Richard Ellis, styczeń 2012), wliczając umowy zawarte na okres krótszy niż 6 miesięcy.

Stanowi to 25% wzrost w stosunku do powierzchni wynajętej przez Prologis w tym regionie w 2010 roku. Ponad połowa nowych umów została zawarta w Polsce.

Nowe umowy najmu firma podpisała na łącznie 385 000 metrów kwadratowych, natomiast przedłużone umowy to 872 000 metrów kwadratowych.

Z kolei umowy krótkoterminowe, czyli zawierane na krócej niż 12 miesięcy lub przedłużane z miesiąca na miesiąc, zostały podpisane łącznie na 454 000 metrów kwadratowych. Dzięki podpisanym umowom współczynnik wolnej powierzchni w portfolio Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej zmniejszył się z 16% do 11%.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Veeam Software

Veeam to globalny lider w zakresie inteligentnego zarządzania danymi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »