reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Prologis: 1,7 miliona metrów kwadratowych wynajętej powierzchni w 2011 r.

Prologis: 1,7 miliona metrów kwadratowych wynajętej powierzchni w 2011 r.

Prologis, operator i deweloper obiektów dystrybucyjnych wynajął w 2011 roku, w Europie Środkowo-Wschodniej 1,7 miliona metrów kwadratowych powierzchni, z czego prawie 58% w Polsce. To o prawie 400 000 metrów kwadratowych więcej niż w roku poprzednim.

 Magazynowanie: Fuzja ProLogis z AMB Property Corporation

Miniony rok był ważny dla firmy nie tylko ze względu na pobicie rekordu wielkości wynajętej powierzchni w Europie Środkowo-Wschodniej, ale także ze względu na rekordową fuzję dwóch wiodących na świecie deweloperów powierzchni magazynowej.

Fuzja ProLogis i AMB Property Corporation, sfinalizowana w czerwcu ubiegłego roku, była największą tego typu transakcją na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Powstała nowa spółka – Prologis, Inc. – globalny właściciel, operator i deweloper obiektów dystrybucyjnych o łącznej powierzchni ponad 55,7 miliona metrów kwadratowych.

Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej

W 2011 roku Prologis uzyskał ponad 51% udział w rynku wynajmu powierzchni dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (dane z raportu CB Richard Ellis, styczeń 2012), wliczając umowy zawarte na okres krótszy niż 6 miesięcy.

Stanowi to 25% wzrost w stosunku do powierzchni wynajętej przez Prologis w tym regionie w 2010 roku. Ponad połowa nowych umów została zawarta w Polsce.

Nowe umowy najmu firma podpisała na łącznie 385 000 metrów kwadratowych, natomiast przedłużone umowy to 872 000 metrów kwadratowych.

Z kolei umowy krótkoterminowe, czyli zawierane na krócej niż 12 miesięcy lub przedłużane z miesiąca na miesiąc, zostały podpisane łącznie na 454 000 metrów kwadratowych. Dzięki podpisanym umowom współczynnik wolnej powierzchni w portfolio Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej zmniejszył się z 16% do 11%.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anita Pardej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama