reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Zakup > Kredyt na samochód – na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Kredyt na samochód – na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Kredyt na samochód to jeden z najpopularniejszych sposobów finansowania zakupu samochodu. Ofert kredytów jest wiele. Istotne jest jednak, by kredyt był bezpieczny. Co to oznacza i jakich potrzeba dokumentów, by otrzymać kredyt?

Kredyt na samochód – lepiej z własnym wkładem gotówkowym

Jest wiele sposobów na sfinansowanie zakupu samochodu z drugiej ręki. Jeżeli masz już odłożoną gotówkę, to możesz mieć nowsze i lepsze auto dokładając kredyt. Jak pokazują dane własne Santander Consumer Banku, najpopularniejszym sposobem jest właśnie połączenie pewnej sumy gotówki (wpłaty własnej) z kredytem samochodowym. Tak finansuje swoje zakupy ponad trzy czwarte klientów banku. Jeżeli zdecydujesz się wyłącznie na kredyt, to pamiętaj, że jest on tańszy
od gotówkowego, więc możesz wziąć wyższą kwotę – zależy ona wyłącznie od Twojej zdolności kredytowej. Kredyt na samochód używany to wygodny rozwiązanie kiedy chcemy kupić dobre, dość nowe auto, a nie mamy pełnej kwoty. Jest to również często jedyne i najkorzystniejsze wyjście, kiedy auto potrzebne jest nam od zaraz.

Zobacz też: 5 sposobów na sprawdzenie autentyczności książki serwisowej

Oferta kredytowa jest bogata, i warto poświęcić trochę czasu, by znaleźć produkt najlepiej dopasowany do swoich potrzeb i możliwości. Warunki nieustannie się zmieniają, przeanalizuj więc aktualne rankingi kredytów samochodowych i skorzystaj z porównywarek finansowych i kalkulatorów kredytowych.

Warto zwrócić uwagę na to jak bank ocenia zdolność kredytową, bo od tego zależy kwota, którą finalnie otrzymasz na zakup samochodu. Jeżeli masz dochody z zagranicy, to np. Santander uwzględni je przy wyliczaniu kredytu. Podobnie z łączeniem dochodów z osobami, które nie są spokrewnione – nie każdy bank pójdzie tutaj na rękę. Pamiętaj, że kredyt jest elastycznym instrumentem, i możesz łatwo dopasować go do swoich możliwości, m.in. rozkładając jego spłatę na w dogodnym terminie.

Przy tak bogatej ofercie i prostych procedurach, naprawdę łatwo znaleźć kredyt maksymalnie dopasowany do swoich potrzeb i możliwości. Dlatego warto skorzystać właśnie tego sposobu
by wymienić auto na nowsze i lepsze.

Zobacz też: O czym należy pamiętać zawierając umowę z komisem?

Kredyt na samochód – co to oznacza, że kredyt jest bezpieczny?

Jak w każdym kredycie, również i w samochodowym banki stosują też różne rodzaje zabezpieczeń. Najpopularniejsze z nich to przewłaszczenie, depozyt karty pojazdu lub cesja polisy AC. W przypadku przewłaszczenia, bank udzielający kredytu jest wpisany jako współwłaściciel pojazdu. Jeśli z jakiegoś powodu przestajesz spłacać zobowiązanie, bank sprzeda samochód i weźmie pieniądze. Przewłaszczenie może być z wpisem do dowodu rejestracyjnego lub z depozytem karty pojazdu, bez której sprzedaż auta jest niemożliwa. Cesja polisy AC oznacza, że w razie kradzieży lub szkody z winy właściciela auta, pieniądze z odszkodowania trafią do banku.

Kredyt na samochód – niezbędne dokumenty

W przypadku kredytów dla osób fizycznych konieczne będą dwa dokumenty tożsamości
(dowód osobisty lub paszport), oraz prawo jazdy. Bank będzie chciał też zobaczyć zaświadczenie
o dochodach (najczęściej na drukach banku, dostępnych w oddziale lub na stronie internetowej).
W procedurze uproszczonej, również stosowanej przez niektóre banki, np. przy wniesieniu większego wkładu własnego, wystarczy deklaracją o wysokości przychodów. Z kolei emeryci i renciści muszą przedstawić ostatni odcinek świadczenia. Jeśli renta jest czasowa, kredyt będzie musiał zostać spłacony przed jej upływem.

Źródło: Materiały Santander Consumer Bank

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawa Sportowego i Gospodarczego „Dauerman”

Kancelaria specjalizuje się w prawie sportowym i gospodarczym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama