REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak wynająć samochód na minuty poprzez smartphone?

Jak wynająć samochód na minuty porzez smartphone?
Jak wynająć samochód na minuty porzez smartphone?
fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W Warszawie jest już możliwość wynajmowania przez klientów indywidualnych samochodów na minuty. Wystartował system wynajmy 4Mobility, jak z niego skorzystać?

Wynajem samochodu na minuty dla klientów indywidualnych

4Mobility, po uruchomieniu usługi car sharingu, czyli auta na minuty dla klientów biznesowych,  rozszerza swoją ofertę na użytkowników prywatnych, a tym samym sprawia, że Warszawa dołącza do grona miast z car sharingiem dostępnym dla każdego. Od teraz osoby zainteresowane skorzystaniem z usługi mogą w prosty sposób zarezerwować wybrany pojazd. Samochód można odebrać w jednej z 20 baz na terenie miasta, otworzyć smartfonem  i ruszyć w drogę.

REKLAMA

Warszawa to ogromne, tętniące życiem miasto, po którym sprawne przemieszczanie się jest wyzwaniem. 4Mobility rozpoczęło transportową rewolucję i już we wrześniu zaproponowało car sharing klientom biznesowym. Teraz 4Mobility udostępnia swoją usługę auta na minuty również osobom prywatnym, które zyskują w ten sposób realną alternatywę dla własnego samochodu.

Zobacz też: Najważniejsze zmiany przepisów dla kierowców w 2017 r.

„Udostępnienie naszych pojazdów klientom indywidualnym jest naturalnym krokiem w rozwoju firmy i jednocześnie wyjściem naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta. Warszawiacy potrzebują nowoczesnego i elastycznego środka transportu, który jest dostosowany do ich wymagań. Ważny jest także aspekt ekonomiczny, a nasza usługa pozwala na zachowanie pełnej kontroli nad kosztami. Car sharing jest doskonałym uzupełnieniem miejskiego transportu i usprawnieniem mobilności w przestrzeni miejskiej” – mówi Paweł Błaszczak, CEO 4Mobility S.A.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak wynająć samochód na minuty poprzez smartphone?

Idea car sharingu sprawdza się i zdobywa popularność na całym świecie. Według statystyk korzysta z niego już ponad 8 milionów ludzi w 140 tysiącach samochodów. Usługa 4Mobility – auto na minuty opiera się na prostych i sprawdzonych filarach, które pozwalają na szybkie wypożyczenie samochodu bez zbędnych formalności nawet na 15 minut. Aby z niej skorzystać wystarczy zarejestrować się na smartfonie lub komputerze i pobrać aplikację dostępną na najpopularniejsze platformy mobilne. 4Mobility nie wymaga kaucji i innych opłat, a samochód otwieramy za pomocą smartfona i uruchamiamy bez kluczyka. Za korzystaniem z usługi auta na minuty przemawia nie tylko wygoda, ale też prosty rachunek ekonomiczny. Przed rozpoczęciem jazdy zawsze możemy oszacować, jaki będzie koszt podróży, a opłata jest pobierana automatycznie z karty płatniczej.  Usługa auta na minuty 4Mobility, w przeciwieństwie do samochodu prywatnego, nie obciąży nas kosztami związanymi z utrzymaniem pojazdu. Nie interesują nas koszty związane z błyskawicznie drożejącym ubezpieczeniem, przeglądami i ewentualnymi naprawami, czy nawet paliwem. Wszystko jest wliczone w cenę końcową. Samochód jest zawsze w idealnym stanie i gotowy do jazdy.

W śródmieściu można pozostawić samochód w dowolnym miejscu

REKLAMA

„Zmiany w 4Mobility nie dotyczą jednak tylko udostępnienia aut na minuty użytkownikom prywatnym. Wiemy, że oszczędność czasu jest dla naszych Klientów bardzo ważna . Od tej chwili wypożyczony samochód nie musi być zwracany bezpośrednio do bazy. W Śródmieściu możemy zakończyć przejazd tam gdzie chcemy i zaparkować w dowolnym miejscu. Ponadto nie musimy się już martwić kosztami postoju w miejskiej Strefie Płatnego Parkowania. Ponosi je 4Mobility” – zapewnia Paweł Błaszczak.

Rośnie też liczba baz, z których można odebrać samochód. Już teraz funkcjonuje ich 20 i są skupione w pobliżu najważniejszych centrów biznesowych, stacji metra i głównych węzłów przesiadkowych Stolicy, a z każdym tygodniem uruchamiane są nowe bazy.  W przypadku 4Mobility auto zawsze czeka na nas tam, gdzie je zarezerwowaliśmy, bez obawy, że np. po kwadransie rezerwacja zostanie anulowana, a samochód bez ostrzeżenia zniknie z bazy.

Nadrzędną wartością 4Mobility jest zapewnienie mobilności użytkownikom. Firma realizuje swoje usługi zgodnie z ideą smart cities, czyli inteligentnych miast, by zwiększyć wydajność istniejącej miejskiej infrastruktury i poprawić jakość życia mieszkańców. Jeżeli zainteresowanie usługą auta na minuty będzie rosło tak jak do tej pory, to z pewnością przyczyni się do zmniejszenia liczby aut poruszających się po Warszawie i, w efekcie, usprawnienia mobilności.

 „W Warszawie zarejestrowanych jest już prawie 1,5 miliona samochodów. Miasto, szczególnie w godzinach szczytu, jest kompletnie zakorkowane i trudno mówić o jakiejkolwiek swobodzie przemieszczania się. Badania wskazują, że car sharing jest jednym z rozwiązań, które mogą skutecznie zmniejszyć natężenie ruchu i poprawić płynność jazdy” - argumentuje Paweł Błaszczak.

Zobacz też: Czy za pływanie rowerem wodnym po alkoholu w 2016 r. można stracić prawo jazdy?

Firma, w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie, będzie sukcesywnie rozbudowywała flotę pojazdów, która obecnie składa się z nowych modeli MINI i BMW, o kolejne samochody dostosowane do oczekiwań mieszkańców Warszawy.

4Mobility rozważa również uruchomienie w przyszłości usługi car sharingu w innych dużych miastach w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że nastała złota era car sharingu, a zyskać na tym mogą przede wszystkim mieszkańcy miast.

Źródło: Materiały prasowe 4mobility

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

REKLAMA