reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Rejestracja > Dodatkowa tablica rejestracyjna - jak ją zdobyć i ile to kosztuje?

Dodatkowa tablica rejestracyjna - jak ją zdobyć i ile to kosztuje?

Chcesz założyć w aucie bagażnik na hak, ale boisz się że zasłoni numer rejestracyjny? Od kilku lat jest pewne wyjście. Kierowca ma możliwość wyrobienia dodatkowej tablicy rejestracyjnej.

Dodatkowa tablica rejestracyjna - do czego jest potrzebna?

Jeszcze kilka lat temu kierowcy mieli poważny problem z bagażnikami rowerowymi montowanymi na haku. Czemu? Otóż zasłaniały one tablicę rejestracyjną, a tablicy przymocowanej na zderzaniu według prawa nie dało się przełożyć. Sytuacja na szczęście uległa zmianie. I teraz prowadzący, który chce przewozić rowery na haku może po prostu złożyć wniosek o dodatkową tablicę rejestracyjną. Do odpowiednio wypełnionego pisma dołączyć należy dowód rejestracyjny samochodu oraz kartę pojazdu - jeżeli była wydana. Co więcej, właściciel auta powinien posiadać przy sobie ważny dowód wykupienia polisy OC.

Dodatkowa tablica rejestracyjna - ile kosztuje?

Dodatkowa tablica rejestracyjna kosztuje dokładnie 53 zł i kwota ta zawiera już opłatę ewidencyjną w kwocie 0,50 zł. Dodatkowo może się okazać, że urzędnik poprosi o wniesienie dodatkowej kwoty na poziomie 17 zł. Tak się jednak stanie wyłącznie w przypadku, w którym sprawę w imieniu właściciela pojazdu będzie chciał załatwić pełnomocnik. Sprawę związaną z wydaniem dodatkowej tablicy rejestracyjnej załatwia się niezwłocznie. To oznacza, że jedynym czasem oczekiwania jest ten, konieczny do wykonania tablicy zawierającej numer rejestracyjny pojazdu.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Strama

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama