reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Samochodem na narty > Ubezpieczenie na wyjazd na narty, czy wystarczy EKUZ?

Ubezpieczenie na wyjazd na narty, czy wystarczy EKUZ?

Czy warto przed wyjazdem na narty wykupić dodatkowe ubezpieczenie dla narciarza? Nawet mając kartę EKUZ powinniśmy wykupić polisę Odpowiedzialności Cywilnej w życiu prywatnym. Co jeszcze?

Zakup ubezpieczenia na zimowy urlop uzależniony jest od miejsca naszego pobytu. Polisa, którą zabierzemy ze sobą na wyjazd w polskie góry zostanie inaczej skonstruowana od tej, jaką powinniśmy mieć przy sobie, szusując po alpejskich stokach. Będą się one różnić nie tylko sumami ubezpieczenia na poszczególne ryzyka, ale również zakresem ochrony.

Zobacz też: Kurorty narciarskie: Słowacja

Ubezpieczenie narciarskie, które warto wziąć pod uwagę spędzając urlop w Polsce

Jeśli wybieramy się na narty w Polsce, nie musimy kupować ubezpieczenia kosztów leczenia, pod warunkiem, że mamy ubezpieczenie zdrowotne (NFZ). Możemy ewentualnie dokupić opcję kosztów leczenia jeżeli Towarzystwo posiada taką ofertę. Warto być świadomym, że w Polsce nie odpowiadamy finansowo za pomoc, jakiej udzielą nam służby ratownicze.

Wyjeżdżając w góry, koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się w polisę Odpowiedzialności Cywilnej w życiu prywatnym. Co roku w czasie ferii na polskich stokach dochodzi do ok. 3 000 wypadków, z czego większość to wypadki ciężkie. Prawdopodobieństwo, że wyrządzimy komuś szkodę na stoku, narazimy czyjeś zdrowie bądź uszkodzimy sprzęt sportowy jest bardzo wysokie. Zderzenie z dzieckiem czy osobą dorosłą może mieć poważne skutki finansowe. Poszkodowany przebywając na długotrwałym zwolnieniu traci 20% swojego wynagrodzenia, a to najmniejszy „problem” choć prosty do wyliczenia. Wyeliminowanie na 1,5 – 6 miesięcy z możliwości wykonywania pracy prywatnego przedsiębiorcy np. lekarza stomatologa, powinno rozbudzić wyobraźnię. Nie wspominając o odszkodowaniu za doznaną krzywdę czy świadczeniu z tytułu utraty zdrowia. Pozbawienie możliwości wykonywania zawodu przy skomplikowanym urazie ręki może skutkować roszczeniem, które będziemy spłacać przez lata w postaci renty. Dlatego odpowiednim zabezpieczeniem będzie polisa opiewająca na minimum 500 000 zł.

Zobacz też: Kurorty narciarskie w Polsce: Podkarpacie

Uzupełnieniem powinna być ochrona w zakresie NNW gwarantująca świadczenia, gdy doznamy na stoku nieszczęśliwego wypadku. Decydując się na to ubezpieczenie, powinniśmy sprawdzić czy zawiera ono opcję pokrycia kosztów leczenia i rehabilitacji i czy limity są odrębne dla każdego ryzyka. Opcja połączonych limitów wydaje się być atrakcyjna z uwagi na niższą składkę, lecz należy pamiętać, że wypłata odszkodowania może być  wówczas niesatysfakcjonująca. Niekiedy bowiem koszty leczenia doznanego urazu są tak wysokie, że nie wystarczy już na zwrot kosztów za odbytą rehabilitację. Wówczas musimy je pokryć z własnej kieszeni. Klienci, którzy decydują się na zakup ubezpieczenia w Compensie mają zagwarantowane odrębne limity.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama