reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy drogowe obowiązują w Etiopii?

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Etiopii?

Wypożyczenie samochodu w Etiopii wiąże się faktem, że planując dłuższe ekspedycje poza stolicę będziemy musieli wynająć samochód z kierowcą. Żadna agencja nie udostępni nam wozu samodzielnie, ponieważ moglibyśmy utonąć w gąszczu niezrozumiałych przepisów i słabo oznakowanych dróg.

Podstawowe przepisy

Aby dostać się na terytorium Etiopii należy wyrobić wizę na przyjazd i pobyt. Wizę wyrobimy na lotnisku w Addis Abebie – jest to krótka i nieskomplikowana procedura, która trwa max. 1 dzień. Wiza ma 30 - dniowy okres ważności, który można przedłużyć w Immigration Authority przy Churchill Road w Addis Abebie. Aby jednak procedura odbyła się bez problemu, należy posiadać minimum 6 – miesięczny okres ważności paszportu. Pamiętajmy, że na przejściach granicznych z krajami sąsiednimi nie mam możliwości uzyskania wizy do Etiopii. Przekroczenie dozwolonego pobytu wiąże się z wysokimi karami oraz żmudnymi procedurami mającymi na celu otrzymanie wizy wyjazdowej.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Australii?

Przepisy drogowe

W Etiopii ograniczenie prędkości na terenie zabudowanym wynosi 40 km/h, 60 km/ h – poza terenem zabudowanym. Obowiązuje ruch prawostronny. Poza stolicą – Addis Abebą, stan dróg pozostawia wiele do życzenia i przeważają tam szosy a nie drogi z prawdziwego zdarzenia. Od kierowców etiopskich nie wymaga się wykupywania ubezpieczenia. Ponadto ich styl jazdy jest dosyć niebezpieczny dla innych użytkowników dróg, dlatego należy zachować szczególną ostrożność na drodze. W Etiopii najlepszym rodzajem samochodu jest pojazd z napędem na cztery koła. Musimy uważać na pieszych i zwierzęta domowe – często poruszają się po drogach, stwarzając zagrożenie dla kierowców.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w RPA?

Jeżeli chcemy wynająć samochód, to w stolica kraju oferuje nam wiele możliwości agencyjnych w tym zakresie. Wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy. Podróżując po mieście wynajmiemy bez problemu samochód bez kierowcy. Jednak, jeśli będziemy wybrać się gdzieś na prowincję, to wymóg agencyjny wymusi na nas wypożyczenie samochodu z kierowcą. Dzieje się tak, ponieważ kierowca porozumiewa się w lokalnym języku i zna obowiązujące przepisy drogowe co ułatwia poruszanie się po etiopskich drogach. Pamiętajmy, że pod®óżując po mieście, będziemy czuć się mocno zdezorientowani brakiem nazw ulic i numeracji domów. Jedynym wyznacznikiem są wówczas znane obiekty tj. hotele czy zabytki kultury.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W Etiopii ograniczenie prędkości na terenie zabudowanym wynosi 40 km/h, 60 km/ h – poza terenem zabudowanym. Fot. Fotolia
W Etiopii ograniczenie prędkości na terenie zabudowanym wynosi 40 km/h, 60 km/ h – poza terenem zabudowanym. Fot. Fotolia

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama