reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Jak przygotować się do wyjazdu do Kazachstanu?

Jak przygotować się do wyjazdu do Kazachstanu?

Kazachstan to państwo, w którym panują trudne warunki atmosferyczne. Z powodu srogiej zimy, niewystarczającej ilości znaków drogowych oraz rozległych, niezamieszkałych przestrzeni, lepiej unikać podróżowania po Kazachstanie w zimie.

Aby dostać się na terytorium Kazachstanu należy mieć ważną wizę. Można ją wyrobić w Ambasadzie Republiki Kazachstanu w Warszawie. To jedna z niewielu dróg uzyskania tego dokumentu – nie ma możliwości wyrobienia wizy na przejściach granicznych.

Głównym dokumentem niezbędnym do wyrobienia wizy jest paszport z co najmniej trzymiesięcznym terminem ważności. Ponadto musimy wypełnić ankietę wizową z dołączoną do niej fotografią. W ambasadzie możemy ubiegać się o różne typy wiz: turystyczną, inwestycyjną, służbową, prywatną, tranzytową i wizę z prawem do nauki. W Kazachstanie honorowane jest nasze ubezpieczenie OC oraz polisy polskich towarzystw ubezpieczeniowych.

Wjeżdżając do kraju nie są wymagane świadectwa szczepień. Ważne jest, iż władze Kazachstanu wymagają obowiązkowo zaświadczenia potwierdzającego fakt, iż osoby z zagranicy nie są nosicielami wirusa HIV. Musi ono być napisane po rosyjsku bądź po angielsku. W przeciwnym razie po 10 dniach pobytu zostaną poddani obowiązkowym badaniom.

Plagą w tym kraju są pasożyty oraz różnorakie infekcje pokarmowe. Zalecamy picie przegotowanej wody oraz dokładne mycie kupionych produktów. Należy kupować żywność tylko w sprawdzonych miejscach.

Zobacz również: Probiotyki w wakacyjnej apteczce

Poziom usług w szpitalach jest niski. Alternatywą są prywatne polikliniki, które często prowadzone są przez fundacje zachodnie. W aptekach można kupić większość zachodnich leków. Niestety zdarza się, że lekarstwa są podrabiane. Usługi medyczne są płatne. Często wysokość cen ustalana jest spontanicznie.

Zobacz również: Pamiętaj o ubezpieczeniu

Poruszanie się na czterech kołach po Kazachstanie jest warunkowane posiadaniem międzynarodowego prawa jazdy. Polskie prawo jazdy nie jest honorowane. Podczas wycieczki samochodowej musimy uważać na kierowców, którzy jeżdżą niezgodnie z przepisami ruchu drogowego.

W tym kraju panują bardzo trudne warunki. Stan nawierzchni jest w opłakanym stanie, przy drogach brakuje drogowskazów, co bardzo utrudnia orientację w terenie. Ze względu na ciężką zimę oraz ogromne przestrzenie pomiędzy zamieszkałymi miejscowościami, odradza się podróżowania po tym kraju zimą, gdyż jest to bardzo niebezpieczne.

Zalecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia bądź polisy w przypadku chęci odwiedzenia tego odległego kraju. Jakość paliwa jest niska a ponadto mogą być problemy z zatankowaniem auta z silnikiem diesla.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

fot. Mazda
fot. Mazda

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Strategii

Ekspert w zakresie warsztatów dla firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama