reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > Które Państwa najbardziej rygorystycznie egzekwują przepisy drogowe?

Które Państwa najbardziej rygorystycznie egzekwują przepisy drogowe?

Są Państwa w Europie, które bardziej rygorystycznie podchodzą do respektowania przepisów – szczególnie w odniesieniu do obcokrajowców. Na ich terytorium możemy zostać ukarani mandatem za niezapięte pasy tudzież brudną szybę. Lepiej dostosowywać się do ich zwyczajów i przepisów, które często mogą się nam wydawać zupełnie absurdalne.

Austria

Austriacy bardzo rygorystycznie podchodzą do przestrzegania przepisów. Podobnie z reszta jak Niemcy. Dlatego też, podróżując po tym kraju należy bardzo dokładnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego, ponieważ są one pilnie przestrzegane.

Mandaty również należą do najwyższych w Europie. Policjanci mogą ukarać kierowcę mandatem nawet za brudne szyby tudzież niezapięte pasy.

Zobacz też: Samochodem po Europie i świecie

Pamiętajmy o posiadaniu apteczki bezpieczeństwa, trójkąta ostrzegawczego, gaśnicy, żarówek zamiennych, odpowiednim ciśnieniu w oponach.

Styl jazdy austriackich kierowców jest dosyć rozsądny, także i my powinniśmy się do niego choć trochę dostosować.

Nie zapominajmy o wykupieniu winiet na terytorium tego kraju. Koszt winiet – czyli opłat za autostrady przedstawia się następująco : 10-dniowa - 7,60 euro, 2-miesięczna – 21,80 euro, roczna – 72,60 euro. Nabyć je możemy na większości stacji benzynowych lub w specjalnych punktach umieszczonych przy granicy. Ponadto musimy pamiętać o jeździe z włączonymi światłami mijania przez cały rok – mandat za nierespektowanie tego przepisu zaczyna się już od 15 euro.

Zobacz również: Wyjazd samochodem do Austrii

Dopuszczalna prędkość na autostradach wynosi 130 km/h (w dzień) i 110 km/h (w nocy), na terenie zabudowanym 50 km/h. Maksymalna zawartość alkoholu we krwi wynosi 0,49 promila.

Chorwacja

Legalnie na jej terytorium możemy przebywać do 90 dni – po tym okresie potrzebne jest już załatwienie wizy. Chorwaci jeżdżą dosyć ostro, więc zalecamy przed wybraniem się do tego bałkańskiego kraju wraz z wykupionym ubezpieczeniem autocasco.

Bardzo dużą uwagę należy zwrócić na parkowanie. Policjanci są wyczuleni bardzo w tej kwestii i dlatego bardzo łatwo przyznają mandaty za nieprawidłowe parkowanie. Jeżeli będziemy mieli wypadek na terenie Chorwacji to niezwłocznie należy zawiadomić policję, która musi spisać protokół powypadkowy.

W przeciwnym razie możemy dostać zakaz wjazdu na terytorium Chorwacji.

Czechy

W kraju naszych sąsiadów bardzo rygorystycznie podchodzi się do przestrzegania przepisów drogowych. Szczególnie musimy pamiętać o przestrzeganiu prędkości. Nieprzepisowa jazda zostanie szybko ukarana mandatem i na nic zdadzą się próby porozumiewania się w języku polskim… Ważną rzeczą jest wykupywanie winiet. Koszt 15-dniowej winiety to – 200 koron, 2-miesięcznej – 300 koron a rocznej – 900 koron.

Francja

Problem z poruszaniem się po drogach we Francji możemy mieć dzięki rondom. Jest ich tam cała masa, ale na różnych rondach często stosowane są odmienne przepisy np. : na jednym kierowcy ustępują pierwszeństwa przejazdu a na innych nie. Musimy uważać na te „pułapki” francuskich przepisów, bowiem może się to skończyć tragicznie.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agencja interaktywna LTB.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama