reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > BlaBlaCar - najważniejsze fakty

BlaBlaCar - najważniejsze fakty

Nowe znajomości, niższe koszty podróży, oszczędność paliwa i mniej zanieczyszczone środowisko – to wszystko zalety wspólnych podróży BlaBlaCar. Jak sprawdza się ten system i ile można na nim zaoszczędzić?

Wspólne przejazdy z BlaBlaCar szturmem zdobywają serca podróżujących ludzi w Polsce i w Europie. Skorzystało z nich dotąd ponad 3 miliony Europejczyków. Wspólny przejazd rusza średnio co 4,7 sekundy, a razem pokonanych zostało już ponad 3 miliardy kilometrów. Co to jest i na czym polega ich fenomen?

BlaBlaCar w Europie

Od początku działalności serwisu, czyli od 2008 r. do społeczności dołączyło ponad 3 miliony osób, które obecnie miesięcznie realizują ponad 600 tysięcy wspólnych przejazdów. W sumie przejechano dotąd ponad 3 miliardy kilometrów, średnia długość trasy wynosiła 342 km, a łącznie na wspólnych przejazdach kierowcy zaoszczędzili ponad 250 milionów euro.

Zobacz też: Wspólny przejazd to paliwo za 2 zł/litr

BlaBlaCar w Polsce

Serwis BlaBlaCar swoją działalność w Polsce rozpoczął w listopadzie 2012 i w ciągu zaledwie sześciu miesięcy pozyskał dziesiątki tysięcy użytkowników. Miesięcznie wspólnie przejeżdżanych jest ok. 1,6 miliona km, a kierowcy oszczędzają łącznie około miliona złotych. W każdy weekend kierowcy oferują pasażerom około 10 tysięcy miejsc w swoich samochodach, a przeciętna długość trasy wynosi 255 km.

Założenia serwisu

Kierowcy określają szczegóły podróży, którą zamierzają odbyć oraz sugerowaną cenę. Automatyczny kalkulator cen pomaga kierowcy ustalić kwotę, jaką pasażer ma zapłacić za skorzystanie z przejazdu. Ceny ograniczone są tak, żeby kierowca mógł pokryć wyłącznie koszty związane z przejazdem, bez osiągania zysku. Ustalona przez kierowcę cena nie podlega negocjacjom, więc pasażerowi łatwiej zaplanować wydatki, a sama transakcja jest przejrzysta dla obu stron. Pasażerowie mogą szukać konkretnego przejazdu i sami zadecydować, ile chcą za niego zapłacić. Dzięki szczegółowemu formularzowi, już na etapie przygotowań do podróży, wybierają osobę o podobnych zainteresowaniach i nawykach.

Zobacz też: Podróż przez BlaBlaCar, jak to działa?

Pewność i bezpieczeństwo

Zbudowanie wzajemnego zaufania użytkowników jest możliwe dzięki systemowi wzajemnej weryfikacji. Zarówno kierowcy jak i pasażerowie po zakończonej podróży wystawiają sobie oceny. Od października 2011 r. do października 2012 r. o 253 proc. wrosła liczba publikowanych ocen. Nic zatem dziwnego, że według badań przeprowadzonych we Francji w 2012 r., 63 proc. badanych chętnie dzieliłoby podróż samochodem, gdyby miało taką możliwość. Z kolei 81 proc. badanych podkreśla, że dzielenie się polepsza im samopoczucie. W te wyniki dobrze wpisują się odpowiedzi uczestników dużego festiwalu muzycznego w Polsce, uzyskane w 2011 r. Otóż, 80 proc. ankietowanych chętnie podwiozłoby lub dałoby się podwieźć na festiwal  samochodem, jeśli byłaby taka możliwość.

Źródło: materiały prasowe firmy BlaBaCar.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dzięki systemowi BlaBlaCar na wspólnych przejazdach kierowcy zaoszczędzili od 2008 roku ponad 250 milionów euro
Dzięki systemowi BlaBlaCar na wspólnych przejazdach kierowcy zaoszczędzili od 2008 roku ponad 250 milionów euro

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama