| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Nadchodzi ciężkie półrocze dla motoryzacji

Nadchodzi ciężkie półrocze dla motoryzacji

Nadchodzące półrocze może być bardzo trudne dla naszego rynku motoryzacyjnego. Już czerwcowe wyniki są dalekie od ideału i niestety wszystko wskazuje na to, że europejski rynek nowych aut czekają dalsze spadki.

Według informacji serwisu branżowego Automotive News Europe, druga połowa roku może przynieść dalsze pogorszenie koniunktury na rynku nowych aut w Unii Europejskiej. Wzrost sprzedaży (maj 2011 +7,1%) okazał się krótkotrwały i czerwiec przyniósł odwrócenie trendu. Sprzedaż samochodów w czerwcu 2011 spadła o 8,1 %.

Prognozy mówią, że w drugiej połowie roku, Unia Europejska podąży dwoma torami. Po jednej stronie bieguna znajdują się Niemcy, natomiast po drugiej kraje Europy Południowej z Włochami na czele (trzecia gospodarka strefy euro). W ekspresowym tempie, Rzym niedawno przyjął pakiet oszczędnościowy mający uchronić Włochy przez kryzysem podobnym do tego z Irlandii czy Grecji.

Zobacz też: Na nowe auto poczekasz nawet 5 miesięcy

Komentatorzy branży motoryzacyjnej podają, że spadki sprzedaży to m. in skutek sytuacji Grecji i problemów związanych z wysokim zadłużeniem innych krajów strefy euro, które musiały przyjąć poważne programy oszczędnościowe. To z kolei negatywnie wpływa na nastroje i sytuację finansową konsumentów, którzy z niepokojem patrzą w przyszłość.

Zobacz też: Zwiększa się sprzedaż Chevroleta

Niepokojącym sygnałem jest także spowolnienie sprzedaży w takich krajach jak Finlandia, Holandia, Norwegia oraz Szwecja, gdzie do tej pory koniunktura była bardzo dobra. Szacuje się, że w tym roku europejski rynek nowych aut zmniejszy się o około 3%, osiągając poziom około 13 mln egzemplarzy sprzedanych nowych aut.

źródło: Samar

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron z siedzibą w Krakowie świadczy kompleksowe usługi prawne na terenie całego kraju na rzecz wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, osób fizycznych i innych podmiotów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK